Informatikai eszközöket kaptak az SZTE-s iskolák

2011. december 05.

Mintegy 56 millió forint értékben érkeztek számítógépek, aktívtáblák és szoftverek a Szegedi Tudományegyetem közoktatási intézményeibe. Általános és középiskolás diákok tanulhatnak a 21. századi eszközökkel.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) gyakorlóiskolái kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy diákjaik, a tanító- és tanárjelöltek magas színvonalú oktatásban részesüljenek, és törekednek arra, hogy ehhez megfelelő hátteret biztosítsanak. Ehhez igazodva adta be sikerrel az SZTE még 2008-ban azt az informatikai infrastruktúrafejlesztő pályázatot, melynek keretében az universitas közoktatási intézményei – a Juhász Gyula és a Ságvári Endre gyakorló iskola, valamint a Vántus István zeneművészeti oktatási intézmény – kaptak összesen 94 iskolai PC-csomagot (PC, monitor), 45 tantermi csomagot (interaktív tábla, notebook, projektor), 4 Wifi-csomagot, 1 alkalmazásszervert, valamint 1 szerverszoftvert. A projekt 2011. április 1-jén kezdődött, és 2011. november 28-án zárult – számolt be róla a napokban Sejtes Györgyi, az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola igazgatóhelyettese.

A Telin TV anyaga a projektről: