SZTE-s kitüntetéseső és Sófi-különdíjak

2011. december 15.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája hagyományos versenyeinek díjátadó ünnepségét rendezték meg 2011. december 14-én. Átadták az SZTE Tehetségpont részeként működő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány idei különdíjait.

Ünneppé emeli a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Kulturális Irodája a szép hagyományokat ápoló zenei és előadóművészi versenyei, illetve irodalmi pályázatai díjkiosztóját is. A mostani gálán karácsonyi hangversenyt adott a fennállásának 85. évét idén tavasszal ünnepelő Szegedi Egyetemi Énekkar – Száz Krisztina és Kohlmann Péter vezényletével.

– A kultúra hatalmas egész, melynek csak egy részét képezi a tudomány – a többi szegmensét is művelni kell, ezzel is hozzájárulva a teljességhez – fogalmazott a díjakat átadó Pál József, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese.

hallgatoi_dij
Pál József, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese adta át a hallgatói díjakat. Az egyetemei Kulturális iroda rendezvényén a Szegedi Egyetemi Énekkar adott műsort. Fotó: Gémes Sándor

A Sófi Alapítvány elismeréseit – a rektorhelyettessel együtt – Gyüdi Sándor, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója, a Szegedi Szimfonikus Zenekar vezető Liszt Ferenc-díjas karmestere és művészeti vezetője adta át. A Szegedi Nemzeti Színház évek óta kedvezményes színházjegyekkel támogatja az SZTE Tehetségpont hallgatóit. – Pályám révén én is hivatásos tehetséggondozó lettem, hiszen a karmester az a muzsikus, aki egyetlen hangot sem tud hozzáadni az előadáshoz, így az ő úgynevezett művészete mások tehetsége által jön létre – fogalmazott Gyüdi Sándor. A főigazgató az SZTE Tehetségpont részeként működő Sófi-alapítványról szólva elmondta, azt értékeli rendkívül nagyra, hogy a díjazottak ölébe nem úgy pottyan a támogatás, mintha szerencsejátékon nyerték volna, hanem személyes módon, a hallgatók a törődést, a pályakövetést valóban megtapasztalhatják a pályázat után is.

Különdíjban részesült Náfrádi Lilla pszichológia, Benedek Noémi Mária klasszika-filológia, Baranyai Tamás orvos, Czeglédi Eszter vegyész, valamint Lukács Zsófia vegyész és kémiatanár szakos hallgató. Kiemelt kuratóriumi dicséretben részesült Szakács Nóra matematikushallgató.

Költők, muzsikusok, sportolók

Az egyetemi vers- és prózamondó verseny győztese Szabó Dorottya (ÁOK I. általános orvos), a második díjat Zsiga Zsolt (BTK I. történelem), a harmadik helyet pedig Somogyi Anikó (TTIK II. matematika) nyerte el. Ballai Nikolett (BTK I. magyar) jutalomban részesült. Az egyetemi zenei versenyen három kategóriában osztott díjat a zsűri. Komolyzenében első lett Papp Viola Zsuzsanna (oboa, ÁOK I.), második Fazekas Flóra Franciska (fuvola, TTIK IV. környezetmérnök), harmadik Nagyapáti Noémi (magánének, BTK Anglisztika MA II.). Jutalomban részesült Szirányi Gyula Dávid orgona (TTIK gazdaságinformatika V.). Népzene kategóriában első helyen végzett Kopasz Zsófia (népdalénekes, JGYPK I. óvodapedagógus), valamint Jankov Gyöngyvér. Másodikként Kiss-Iván Ágnes (népdalénekes, BTK Némettanári MA I.), harmadik helyen pedig Szűcs Szilárd (furulya, ÁOK IV.) és Szűcs Bálint (koboz, ÁJTK jogász I.) végzett. A dzessz, musical és sanzon kategóriában Patkós Ibolya (énekes, MK élelmiszermérnök IV.) bizonyult a legjobbnak, másodiknak a Szívtipró Timi Trió, Balogh Gyula (gitár, ének, BTK magyar II.) és Prekop Győző (szájharmonika, GTK kereskedelmi marketing III.) futott be. Harmadik lett Bartal Márta (dzsesszének, GTK regionális és környezeti gazdaságtan MA I.)

Az „Én írok levelet magának…” szerelmeslevél-pályázat első helyezettje Juhász Erika (TTIK biológia I.), második Neller Vivien (FOK fogorvos II.), harmadik Tóth Tünde (BTK magyar MA II.). A „Nyári napnak alkonyulatánál / megállék a kanyargó Tiszánál…” címmel meghirdetett verspályázat első díját Hajnal Zsolt (BTK magyar I.), másodikat Juhász Erika (TTIK biológia I.), harmadikat pedig Garaczi Zoltán (BTK történelem III. magyar II.) vehette át.

Kihirdették az SZTE „Jó Tanuló – jó sportoló” pályázat 2011 eredményeit is, a következő eredmények születtek:

Nők

III. hely: Árkosy Lilla (ÁJTK III. jogász), vízilabda

II. hely: Dalmády Szandra (ÁOK I. PhD általános orvos), vízilabda

I. hely: Balázs Andrea (MK, II. műszaki menedzser), fallabda

Férfiak

III. hely: Riesz Tamás (ÁOK II. általános orvos), torna, vívás.

II. hely: Vida György (TTIK I. MA geográfus), társastánc/tánccsoport

I. hely: Boross Gábor (TTIK III. PhD biológus), ultimate frisbee

Rektori oklevélben részesült a 2011-es nyári Universiaden nyújtottak kiemelkedő sportteljesítményükért: Márton Anita (JGYPK gyógypedagógia, a Békéscsabai Atlétikai Klub válogatott atlétája), Baksa László (JGYPK, rekreáció-egészségfejlesztés, a Szeged Beton válogatott vízilabdázója), Török Béla (ÁJTK joghallgató, a Szeged Beton válogatott vízilabdázója), valamint Nagy Péter (ÁJTK joghallgató, a Szegedi Lelkesedés SE válogatott súlyemelője).