Együttműködést kötött az SZTE és a Toledoi Egyetem Fizioterápiás Intézete

2011. február 18.

Az elmúlt években egy együttműködési kapcsolat alakult ki a Toledoi Egyetem Fizioterápiás Intézete és a Szegedi Tudományegyetem között, hogy előkészítse és kialakítsa a gyógytornász hallgatók két intézmény közti mobilitásának lehetőségeit.

Erre a megegyezésre alapozva indult el két évvel ezelőtt egy kezdeményezés, hogy a Fulbright Ösztöndíj Program keretén belül intézményünkben fogadhassuk 2011. februártól 5 hónapon át Dr. Andrew Meszarost a Toledoi Egyetem Fizioterápiás Intézetének volt, az Orvos Kar Idegtudományi Részlegének jelenlegi munkatársát. A Karunkon töltött szemeszter során féléves kurzust tart „Advances in Neuromuscular Physiology” címmel illetve részt vesz a Kar Fizioterápiás tanszékének kutatásaiban, a már folyamatban lévő PhD munkák konzultálásában és az egyes tárgyak tananyagtartalmának fejlesztésében.