almamaterfa_it
Fenyőfákat ültetett az SZTE Alma Mater

2011. május 06.

Május 5-én közel egy tucatnyi fenyőfát ültetett el az öregdiák-szervezet az SZTE Sportközpontjában.

Az SZTE Alma Mater, a Szegedi Tudományegyetem öregdiák-szervezete fontosnak tartja a környezettudatos magatartás, a környezetvédelem támogatását, e célból rendezi meg minden évben karácsonyfa-bérlési akcióját. Évről évre egyre többen élnek a lehetőséggel, s visznek haza ennek a programnak a keretében cserepes karácsonyfát. A csemetéket külön erre a célra nevelik olyan körülmények között, hogy gyökerük ne erősödjön meg a valós kiültetés előtt, amire tavasszal kerül sor. A visszaérkezett fákkal igyekeznek az egyetem egységeinek környezetét gazdagítani, és ezzel is felhívni a figyelmet a környezettudatos magatartás és a környezetvédelem fontosságára.

A tavaszi napsütésben ezúttal a Szegedi Tudományegyetem Hattyas sori sportközpontjában talált új otthonra közel egy tucat csemete. „Az egyetemi kultúra részét képezi a környezettudatos életmód” – mondta el Görög Márta, az SZTE Alma Mater vezetője. „Az egyetemmel közösen meghirdetett fenyőbérlés után visszakerült fákat idén a sportközpontba ültetjük ki, amit az évek óta fennálló jó kapcsolatunk alapozott meg. A létesítményben rendezzük meg az Alma Mater-weekendeket és -sportnapokat, többek között ezt szerettük volna meghálálni.”