Dél-alföldi Szakképzési Kerekasztal tanácskozás

2011. március 09.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Szakképzési Továbbképzési és Távoktatási Központ kezdeményezésére létrejött a Dél-alföldi Szakképzési Kerekasztal fórum a régiós szakképzés kulcsszereplőinek részvételével. A következő tanácskozást „A szakértelem, a szakmaiság, a szakemberképzés jelentősége a gyakorlati vállalati képzésben” témakörben rendezik meg, 2011. március 16-án (szerda), 14.00 – 16.30 óra között a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.), Rainer Ferenc termében.

A tanácskozáson szó lesz a kamara jövőbeli szerepvállalásáról, az iskolai szakmai elméleti, valamint a vállalati tanulószerződéses gyakorlati képzés összehangolásának feltételeiről, a munkaerő-piaci igényeket, a beiskolázási irányokat és arányokat meghatározó Regionális Fejlesztési és Képzési Bizottságok szakképzést meghatározó szerepéről, a kompetenciák méréséről, a modulzárók és a szakmai vizsgák követelményeinek egységes értelmezéséről és alkalmazásáról. Tanácskozásunkon hangsúlyos szerepet kap a tanulók munkavégzéshez szükséges kompetenciáinak erősítése a vállalati gyakorlati képzés ideje alatt, valamint a gyakorlati oktatók szakmai felkészültségének szerepe, helyzete.

Részletes program a csatolt dokumentumban.