„Még a kaktusz sem élhet víz nélkül"

2011. március 21.

Interaktív kiállítás és játék iskolás és óvodás csoportoknak a Víz Világnapjához kapcsolódóan.

A Füvészkert évek óta sikerrel rendezi meg a Víz világnapjához kapcsolódó foglalkozássorozatát. Idén is érdekes és hasznos információkat tartalmazó foglalkozással várjuk az óvodás és iskolás csoportokat. A víz építő és romboló munkáját terepasztalon figyelhetik meg a gyerekek. Játékos formában megtanulhatják, hogyan takarékoskodhatnak maguk is a vízzel. Ismerős "vizes" hangokat hallgathatnak ismeretlen helyzetben. Maguk is kipróbálhatnak több érdekes kísérletet, pl. megtudhatják, mennyi víz van az almában, modellezhetik, hogyan tisztítják a vizet az üzemekben, megismerhetik, melyik ásványvizet érdemes fogyasztani.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Csoportok előzetes jelentkezését az alábbi telefonszámon várjuk:

Takács István - 06 70 453 36 95

Az SZTE Füvészkert a Víz Világnapjához kapcsolódóan idén is részt vesz a Szeged városi programsorozatban, mint Víz Világnapi pecsétgyűjtőhely!