Az SZTE és a SZAB borai

2011. március 21.

A Szegedi Akadémiai Bizottság elnöke, Dékány Imre professzor kezdeményezésére február 24-én meghívásos borverseny keretében kiválasztották a SZAB és az SZTE borait. A Tóth Gábor egyetemi tanár által vezetett grémium (tagjai: Fülöp Ferenc akadémikus, Hollósi Miklós akadémikus, Pál József rektorhelyettes, egyetemi tanár, Ormos Pál akadémikus, Párducz Árpád, az MTA doktora, Pápai Róbert borkereskedő és Dlusztus Imre főszerkesztő) kiváló alföldi (szerémi, ménesi) borokat kóstoltak és pontoztak.

Kiemelt különdíjat kapott mint a mezőny legkiemelkedőbb bora: Ménesi Cabernet Sauvignon 2003. D.O.C. Ménes – Balla Géza (90 pont)

Vörösborok:

·A 2011. év vörösbora: Ménesi Kadarka 2006. – Wine Princess – Balla Géza (88 pont).

·Ezüstérem: Szerémi Cabernet Sauvignon 2009. – Kárász Dűlő – Maurer (86 pont).

·Bronzérem: Franc Cabernet Sauvignon 2008. – Frittmann (85 pont).

Fehérborok:

·A 2011. év fehérbora: Ezerjó Selection 2009. – Font Pincészet (87 pont).

·Ezüstérem: Cserszegi Fűszeres 2010. – Frittmann (84 pont).

·Bronzérem: Csongrádi Chardonnay - Ungerbauer Családi Pince – Ungerbauer György (80 pont).

Rozéborok:

·A 2011. év rozébora: Kékfrankos Rosé 2010. – Frittmann (81 pont).

·Ezüstérem: Kékfrankos Rosé 2010. – Font Pincészet (81 pont).

·Bronzérem: Ménesi Rosé 2010. - D.O.C Ménes – Balla Géza (79 pont).