halaszjano_kiemelt

SZTE-s oktatókat tüntettek ki a nemzeti ünnepen

2012. augusztus 19.

Augusztus 20-a alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több oktatója, kutatója részesült rangos állami elismerésben.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere Magyarország köztársasági elnöke megbízásából 2012. augusztus 20-a alkalmából Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést adta át Fülöp Ferenc akadémikusnak, Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar korábbi dékánjának, tanszékvezető egyetemi tanárnak, Gábor Miklósnak, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar professor emeritusának, Hantos Zoltánnak, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanárának (ő külföldi útja miatt később veszi át a díjat).

aug20_pappgyulaFazekas Sándor vidékfejlesztési minisztertől a Magyar Érdemrend lovagkeresztjét vehette át Halász János, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszékének címzetes egyetemi tanára az egyetemi szintű környezetvédelmi szakemberképzésben és oktatásszervezésben három és fél évtizeden át kifejtett munkássága elismeréseként.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és L. Simon László kultúráért felelős államtitkár a Néprajzi Múzeumban tudományos munkájáért Széchényi Ferenc-díjjal tüntette ki Barátné Hajdu Ágnest, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Felnőttképzési Intézet Könyvtár- és Múzeumpedagógiai Szakcsoportjának tanárát.

A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést vehette át a szív és érrendszer gyógyszertana, a szív ritmuszavarát előidéző és gátló anyagok hatásmechanizmusa terén végzett széles körű és sokirányú – nemzetközileg is nagyra becsült – tudományos kutatásaiért, új típusú gyógyszerek kifejlesztéséhez való tevőleges hozzájárulásáért, több évtizedes oktatói, tudományos-közéleti tevékenysége elismeréseként Papp Gyula Széchenyi-díjas farmakológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának professor emeritusa, kutatóprofesszor.

SZTEPress