Beszámol a Szegedi Universitasért 2007 Alapítvány

2012. december 19.

Az SZTE hallgatóit pártfogolja a Szegedi Universitasért 2007 Alapítvány. A szervezet kuratóriuma összegezte az eddigi munkát.

A Szegedi Universitasért 2007 Alapítvány olyan tehetséges és kiváló tanulmányi eredménnyel rendelkező egyetemisták támogatását biztosítja, akiknek sikeres tanulmányait a gazdasági válság miatt kialakult nehéz anyagi helyzetük veszélyezteti. Az alapítvány célja a tehetségek felismerése, felkarolása, gondozása, a tehetség fejlesztése, valamint, hogy minden lehetséges támogatást megadjanak a szóban forgó hallgatóknak ahhoz, hogy egyenlő eséllyel indulhassanak el pályájukon.

A Szegedi Tudományegyetem jelenlegi és már végzett hallgatói a Szegedi Universitasért 2007 Alapítvány számára biztosítja az értelmiségre nevelést és az értelmiséggé váláshoz elengedhetetlenül szükséges szolgáltatásokat. Így például a kulturális, sport, karrier, alma mater szolgáltatásokat. Az alapítvány 2011-ben több mint 16 millió forintból gazdálkodott – tudatja Görög Márta kuratóriumi elnök. Felajánlásokból 15,5 millió forintja gyűlt össze, a személyi jövedelemadó 1%-os támogatásaiból pedig 59 ezer forint. Egy magánszemély pedig egy szegedi lakóingatlant hagyott örökül az alapítványnak, amely a 2011-ben is ösztöndíjjal támogatta a tehetséges hallgatókat. Az alapítása óta közhasznú szervezetként működő Szegedi Universitasért 2007 Alapítványt vezető tisztségviselők társadalmi munkában végzik feladataikat.

Az ösztöndíj alap nyílt, ahhoz bármely magán- illetve jogi személy csatlakozhat. Az Alapítvány neve: Szegedi Universitasért 2007 Alapítvány; székhelye: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.; számlaszáma: 11600006 – 00000000 – 22800365 (Erste Bank); adószáma: 18478664 – 1 – 06