Először rendezi meg az SZTE a Jakucs László földrajzversenyt

2012. február 24.

4 ország, 84 iskolája, 97 felkészítő tanár 175 kétfős csapata regisztrált az I. Jakucs László Nemzetközi Földrajzversenyre. A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke középiskolásoknak hirdette meg a tanszék legendás alapítójáról elnevezett vetélkedést, melynek döntőjét február 24-25-én tartják.

A jelentkezők 12 százaléka – 175 csapat közül a legjobb 21 – került a I. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny döntőjébe. 2012. február 24-én és 25-én a Szegedi Tudományegyetem Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszékén 42 középiskolás méri össze tudását például a GPS használatában, a talaj és vízminták laborbeli vizsgálatában. A földrajzi törvényszerűségek ismeretének elmélyítését, a geográfia szépségeit népszerűsítő középiskolásoknak hirdetett vetélkedővel a szegedi egyetem emléket állít Jakucs Lászlónak, aki 1964-ben megszervezte a Természeti Földrajzi Tanszéket, amit 28 éven át vezetett. A legendás kutató a szegedi József Attila Tudományegyetemre kerülése előtt fedezte föl az aggteleki Béke-barlangot, tárta föl a bükki Pénz-pataki-víznyelőbarlangot és az aggteleki Alsó-barlangot is. A tudomány népszerűsítésében is jeleskedő Jakucs László tankönyveiből tanult és tanul a földrajzosok több generációja.

Az I. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyről további részleteket az SZTE TTIK honlapján olvashat