Ismét SZTE szabadegyetem: a családmodelltől a krími tatárokig

2012. február 14.

Folytatódik a szegedi universitas tudománynépszerűsítő előadássorozata: a Szabadegyetem – Szeged. A IX. szemeszter előadássorozata a 2011/2012-es tanév tavaszi félévében is nyilvános, de a Szegedi Tudományegyetem hallgatói számára általánosan művelő kurzusként is meghirdetik. Az első előadáson – 2012. február 15-én (szerdán) 18 órátólBotos Katalin professzor emerita (SZTE GTK Pénzügyek és Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Intézete Pénzügytani Szakcsoport) „Családmodellek, társadalmi modellek. A modern kor kihívásai.” címmel tart előadást.

Az SZTE Szabadegyetem – Szeged előadásait a szorgalmi időszakban szerdánként az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központja (TIK) kongresszusi termében tartják. A mostani szemeszter utolsó programja: 2012. május 9-én „A krími tatárok: egy muszlim nép Kelet-Európában” címmel dr. Ivanics Mária tanszékvezető egyetemi tanár (SZTE BTK Összehasonlító Kultúratudományi Intézet Altajisztika Tanszék) tart előadást.

További információ: http://www.u-szeged.hu/szabadegyetem