SZTE: a hideg miatti távollét nem hiányzás

2012. február 03.

Rendkívüli hideget és hóhelyzetet jelez a következő napokra a meteorológia, ezért Csongrád megye közoktatási intézményeiben 2012. február 6. és 7. napjára (hétfőre és keddre) rendkívüli tanítási szünetet rendelt el a Csongrád Megyei Kormányhivatal vezetője. A Szegedi Tudományegyetemen, illetve az SZTE közoktatási intézményeiben 2012. február 6. és 7. napján is oktatás lesz. Az egyetemi hallgatók és az úgynevezett egyetemi gyakorló iskolák diákjai közül azok hiányzását, akik a rendkívüli téli időjárás miatt nem tudnak részt venni a tanítási órákon, mert állandó lakóhelyükről nem tudnak visszajönni Szegedre, e két napi távollétet az intézmény igazoltnak tekinti – közölte az SZTE szervezeti és működési szabályzata szerint az oktatásért felelős rektorhelyettes, Homoki-Nagy Mária.

Ez a rendelkezés az SZTE hallgatóira, valamint közoktatási intézményei közül az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskolája, Alapfokú Művészetoktatási Intézménye, Napköziotthonos Óvodájára, valamint a Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola diákjaira vonatkozik, ugyanis a Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumban, illetve a Ságvári Endre Gyakorló Általános Iskolában 2012. február 6-tól amúgy is síszünetet tartanak.