2012-ben is várja a szegedi egyetem a leendő hallgatókat

2012 januárjában a Szegedi Tudományegyetem 7 kara várja nyílt nappal az érdeklődőket. A leendő hallgatók megismerkedhetnek a szegedi egyetemi karok képzési kínálatával és a felvételi követelményekkel.

Az SZTE 7 kara tart nyílt napokat januárban:

SZTE Mérnöki Kar: 2012. január 05. (csütörtök) 10 óra, Kari épület (Szeged, Moszkvai krt. 5-7., 9.;

SZTE Állam- és Jogtudományi Kar: 2012. január 12. (csütörtök) 10 óra, Kari épület (Szeged, Tisza L. krt. 54.);

SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar: 2012. január 14. (szombat) 10-14 óra, Kari épület(Szeged, Temesvári krt. 31.);

SZTE Általános Orvostudományi Kar: 2012. január 15. (vasárnap) 10 óra, Kari épület (Szeged, Dóm tér 13.);

SZTE Mérnöki Kar: 2012. január 24. (kedd) 10 óra, Kari épület(Szeged, Moszkvai krt. 5-7., 9.);

SZTE Mezőgazdasági Kar: 2012. január 27. (péntek) 11 óra, Kari épület(Hódmezővásárhely, Andrássy út. 15.);

SZTE Bölcsészettudományi Kar: 2012. január 28. (szombat) 10 óra, Kari épület(Szeged, Egyetem u. 2., II. em., Auditórium Maximum);

SZTE Gyógyszerésztudományi Kar: 2012. január 29. (vasárnap) 10-12 óra, Kari épület (Szeged, Eötvös u. 6.).

esza_felso

Számold ki a pontjaid!

Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!

Hallgatóink mondták

Holecska_ZoltanHolecska Zoltán – BTK, történelem

Az egyetemválasztáskor több szempontot is figyelembe vettem. Az egyik legfontosabb köztük az volt, hogy erős legyen az érdeklődési területem kutatása. A másik pedig, hogy megfizethető legyen az ottani élet. Szegeden teljesült az, amit vártam: sokkal olcsóbb, mint Budapest, és a tanulmányaimat is magas színvonalon folytathatom. Ráadásul közel van az otthonomhoz, Békéscsabához is. Így egy év után úgy érzem, nem bántam meg a döntésemet, mert Szeged egy igazán élhető, diákbarát város.

Toth_BalazsTóth Balázs - MK, élelmiszermérnök

Az ismerőseimtől sokat hallottam, hogy nagyon jó egyetem az SZTE, sok lehetőséget ad az intézmény, pezsgő a diákélet, Szeged igazi egyetemváros. Azért választottam a Mérnöki Kart, mert élelmiszer-mérnöki szakra akartam jönni, és szerintem Szeged az az egyetem az országban, ahonnan a legképzettebb mérnökhallgatók kerülnek ki, s biztosan tudnak jó munkát találni. A tantárgyak nagyon nehezek, de a tanárok segítőkészek.

További hallgatói vélemények >>>