Dentálhigiénikus szakembereket képez a szegedi egyetem

80 millió forint támogatást nyert Európai Uniós forrásból dentálhigiénikus szakemberek alapképzésének indítására a Szegedi Tudományegyetem. A programról május 18-án 13 órától sajtótájékoztatót tart a TIK-ben az SZTE Fogorvostudományi Kar. Az SZTE FOK hagyományos tavaszi továbbképzését május 18-án és 19-én szintén az SZTE TIK-ben rendezi.

 

A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi, valamint az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara közel 80 millió forint támogatást nyert az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében, hogy 4 éves képzésen, a prevenció-gondozás alapszakon, dentálhigiénikus szakemberek oktatását indítsa el. A dentálhigiénikus szakemberek képzéséről május 18-án 13 órakor az SZTE TIK-ben sajtótájékoztatót tartanak.

A program indokoltságát igazolja a hazai lakosság egészségi állapota: a szájüregi rákban elhunytak arányát tekintve hazánk Európában az első, a világon a tizedik helyet foglalja el. Nem sokkal kedvezőbb a helyzet a fogszuvasodást és a fogágybetegségeket jellemző számok tükrében sem. A szájüregi betegségek megelőzésében, a fejlettebb egészségkultúrával rendelkező országokban komoly szerepet játszanak a fogorvosok mellett tevékenykedő dentálhigiénikus szakemberek.

Magyarországon az Uniós statisztikák szerint több mint ezer klinikai fogászati higiénikus dolgozik. Az, hogy ez a szám nem látszik a fenti egészségügyi mutatókban, annak is köszönhető, hogy ezen szakemberek, a munka mellett, egy éves, OKJ-s oktatásban szerzik képzettségüket, olyan intézményekben, amelyek fő profilja nem az egészségügyben dolgozó szakemberek oktatása, és ahol ezen szakma művelői számára kiemelten fontos gyakorlati képzést nem szervezik meg.

Az előzőekben említett anomáliák megszüntetésére az SZTE FOK olyan alapszak beindítását képzelte el, ahol a hallgatók a svájci, amerikai, angol és skandináv mintákat alapul véve, az egészségügyi szakemberek oktatásában jártas főiskolai és egyetemi oktatók segítségével, gyakorlatorientált képzést követően, a fogászati team, önálló munkavégzésre képes tagjaként szereznek oklevelet.

Az SZTE FOK hagyományos Szegedi Tudományos Továbbképző Konferenciáját május 18-án és 19-én rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központjában.

A sajtótájékoztató meghívója innen elérhető:

Sajtóközlemény:

A programról részletesebben itt olvashat:

 


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Kocsik EdinaKocsik Edina – BTK – anglisztika

Szerintem Szeged sokkal barátságosabb város, mint Pest. Nagyon közvetlenek az emberek, és mindenhol ismerősökkel találkozok. Tetszik, hogy az egyetem elkötelezett a környezettudatosság iránt. Emellett az oktatás színvonala is kiemelkedő a hazai egyetemek viszonylatában is.




Ujvari_Greta_kicsiÚjvári Gréta – MK, élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnöki Msc

Bács-Kiskun megyéből jöttem, és mivel nem szerettem volna nagyvárosba menni, Szeged ideális választásnak tűnt. Azért maradtam az SZTE-n mesterképzésen, mert az alapszakon megszerettem az egyetemet, és kiváló oktatókkal találkoztam. Nagyon jó volt a közösség is, ami a mérnöki kart illeti, igazi kis családias hangulatról tudok beszámolni. A kar számos lehetőséget kínál a hallgatóknak a munka, a gyakorlatok terén is, akár duális képzést is választhat az érdeklődő.

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *