Parizsban_-_kiemelt

Párizsban írták alá a szerződést

2012. május 24.

A Szegedi Tudományegyetem rektora, Szabó Gábor akadémikus és Pierre Mathiot, az észak-franciaországi Lille Politikatudományi Intézetének (IEP) vezetője a párizsi magyar nagykövetségen írt alá május 23-án együttműködési megállapodást. Francia nyelvű nemzetközi tanulmányok mesterszak indul ősztől Szegeden.

Párizsban írt alá szerződést Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora és Pierre Mathiot, az észak-franciaországi Lille Politikatudományi Intézetének (IEP) vezetője. A párizsi magyar nagykövetségen rendezett találkozón jelen volt François Laquièze, a budapesti Francia Intézet igazgatója és Trócsányi László párizsi magyar nagykövet is. Az SZTE és az IEP vezetője abban állapodott meg, hogy a két intézmény ősztől a Szegedi Tudományegyetem Európa-tanulmányok Központban közös francia nyelvű nemzetközi tanulmányok mesterképzést indít. A tervről a SZTEpress: www.u-szeged.hu már beszámolt: a hallgatók egyidejűleg mindkét egyetem diplomáját meg tudják szerezni. A képzésre a magyar hallgatókon kívül – többek között – Franciaországból, Moldáviából, Montenegróból, Koszovóból és Vietnamból is érkeznek diákok. A képzéshez a két ország anyagi támogatást nyújt és annak megvalósításában részt vesz a Louvain-la-Neuve-i Katolikus Egyetem Európa-tanulmányok Intézete is.