Rubin diploma a jogász dr. Bagi László Jánosnak

2012. május 22.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara tanácsa rubin diplomát adományozott a 98 éves dr. Bagi László Jánosnak.

Rubin_1Az SZTE ÁJTK Kari tanácsa május 17-én ünnepséget tartott: dr. Szabó Imre dékán rubin diplomát adományozott dr. Bagi László Jánosnak.

A 98 éves jogász 1937-ben szerzett jogi diplomát az SZTE jogelődjének számító Ferencz József Tudományegyetemen. Dr. Bagi László János előbb a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség tanácsosaként, majd csoportvezető ügyészként dolgozott. 1940-től a Kecskeméti Járásbíróságon, majd a Kecskeméti Törvényszéken, ezt követően a kecskeméti Államügyészségen teljesített igazságügyi szolgálatot. 1953-ban elbocsátották állásából, mert hivatali titoksértés miatt a bíróság másfél évi szabadságvesztésre ítélte. A Legfelsőbb Bíróság 1963-ban rehabilitálta.

Rubin_3Dr. Bagi László János elbocsátása után vállalatoknál dolgozott, majd 1963-tól a Bács-Kiskun Megyei Főügyészségen teljesített szolgálatot. 1971-től főügyészségi csoportvezető ügyészi munkakört töltött be. 1982. június 30-án vonult nyugállományba. Munkáját nagy hozzáértéssel, szakmai elhivatottsággal, példaadó módon végezte. Számos ügyészségi elismerésben részesült, és állami kitüntetést is átvehetett.

1997-ben gyémántdiplomát, 2002-ben vasdiplomátkapott Dr. Bagi László János. A rubin diploma átvételekor elmondta: családja negyedik generációs jogászaként szívesen emlékszik a szegedi diákévekre. Küzdelmes pályájára visszanézve is jó döntésnek tartja, hogy jogásznak tanult, hogy a törvény betartatása lett a hivatása.