2013. December

2013. december 05.

Az ünnepi készülődés jegyében az SZTE Tehetségpont tagjai két különleges adventi koncertre várják az érdeklődőket a Somogyi-könyvtárba. December 13-án, pénteken Gabor Amadeus és Ötvös Csilla latin jazz gitárduó ad koncertet, december 16-án, hétfőn pedig Molnár Mária és az olaszországi Federico Conte közös koncertjét hallhatják az érdeklődők.

2013. december 05.

Szenzációs 10%-os kedvezménnyel tudnak jegyet igényelni a Tehetségpont-tagok a Szegedi Szabadtéri Játékok 2014. évi bármelyik előadásának bármelyik helyére legkésőbb december 9-ig.

2013. december 04.

A közelgő ünnepekre való tekintettel az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ december 4-én ajándékkészítő foglalkozással várja a hallgatókat.

2013. december 04.

Az SZTE Innovációs Klub december 9-én rendezi meg a JATE Klubban soron következő klubestjét, amelynek témája: Innováció a karácsonyi ünnepkörben – Ajándékozási szokások és innovatív játékok a fa alatt.

2013. december 04.

Huszonkét hónapos projekt keretében fejlesztik az SZTE sporttudományi, sportorvosi képzéseit, azok tananyagát, hazai és nemzetközi sporttudományi hálózatépítést hajtanak végre, kiterjesztik a sporttudományi doktori programot, sportirodát hoznak létre, szélesítik a sportolói mentorprogramot.

2013. december 03.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán 2013. november 26-án barátok és pályatársak köszöntötték Blazovich László nyugalmazott egyetemi tanárt.

jogtortenesz_konf_kiemelt

2013. december 03.

Báró Eötvös József születésének 200. évfordulóján a jogtudósra emlékezett és emlékeztetett a VI. Szegedi Jogtörténész Konferencia.

2013. december 03.

Az országos Őze Lajos Vers és Prózamondó Versenyt a Seneca Beszédstúdió Alapítvány a Dadogókért szervezet hirdeti meg. A régiós versenyt az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézete – logopédusnak készülő hallgatókkal együtt – szervezte.

2013. december 03.

Szegeden nemcsak a Mikulás, hanem a természettudományok és az informatika is a figyelem középpontjában less 2013. December 6-án (pénteken): az SZTE TTIK a TIK-ben felvételi nyílt napot, az Agórában kutatóiskolai napot rendez.

nyilt_nap_2013_kiemelt

2013. december 02.

2013 novemberétől újra megrendezi a Szegedi Tudományegyetem a középiskolásoknak, szülőknek, pedagógusoknak szóló tájékoztató programjait. Az SZTE nyílt napot tart 2014. február 8-án is, a felvételizőknek folyamatosan iránytűt ad.

KONFUCIUSZ_SZULINAP_KIEMELT

2013. december 02.

Egy esztendős lett, születésnapját ünnepelte 2013. november 28-án a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete. Rektori köszöntő, szülinapi torta, kínai popzene és parti tette emlékezetessé az évfordulót.

2013. december 02.

Megszerezte idénybeli második bajnoki győzelmét a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem női vízilabdacsapata az OB I 7. fordulójában. Lakó Gábor tanítványai az Angyalföldi Sportiskola együttesét győzték le hazai medencében 14-8-ra.

2013. december 02.

A szegedi Tehetségpont és a Móra Akadémia szervezésében december 2-án (hétfőn) 9 órától tartják a Móra Ferenc Szakkollégiumi Konferenciát.

2013. december 02.

November 29-én tartották az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága és „A Tudomány Támogatásért a Dél-Alföldön” Alapítvány közös díjátadóját, melynek során a kiemelkedő kutatást végző fiatalokat ismerték el.

2013. december 02.

Két izgalmas témát boncolgattak az SZTE Tehetségpont tudománynépszerűsítő sorozatának előadói a Szent-Györgyi Albert Agóra Informatóriumában.