szte_magazin_kulonszam_kiemelt

Megjelent a Szegedi Egyetem Magazin első 2013-as száma

2013. február 26.

Már elérhető a SZEM februári (egyben idei első) száma, keressék bátran a jól megszokott terjesztési pontokon, az egyetemi épületekben és a kávézókban, vagy töltsék le a www.u-szeged.hu honlapról (ahol a Hírek rovat Szegedi Egyetem menüpontjában virtuálisan a korábban megjelent újságokba is belelapozhatnak)!

„Fedezd fel a világot” – ez az évnyitó magazin mottója, jelezvén, hogy a kiadvány színes összeállításával a Szegedi Tudományegyetemen megtartott Campus Hungary ösztöndíjas börzéhez kapcsolódott. A hallgatóknak, oktatóknak és dolgozóknak szóló külföldi ösztöndíjakat, tanulmány- és szakmai utakat mások mellett Szabó Gábor, az SZTE rektora és Pál József, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese ajánlja a lapban az érdeklődők figyelmébe, bemutatva a szegedi universitas széles nemzetközi kapcsolatrendszerét is. Összefoglaltuk, hogyan alakult az SZTE nemzetközi mobilitása az utóbbi években, s az olvasók megismerhetik a területért felelős Nemzetközi Mobilitási Irodát. Külföldön járt hallgatók és oktatók mesélnek arról, miért érdemes belevágni egy-egy részképzésbe, szakmai gyakorlatba, hogyan hasznosíthatóak visszatérve a megszerzett tapasztalatok. Szegeden tanuló külföldi diákok vallanak arról, milyen élményeket gyűjtöttek nálunk, mit kaptak az SZTE-től.

Mindezek a témák és egyéb érdekességek is megtalálhatóak a friss SZEM-ben!