SZTE-s sikerek a fallabda egyetemi ob-n

2013. február 18.
2 perc

Valóságos éremesővel kápráztatták el drukkereiket a Szegedi Tudományegyetem hallgatói a 2013-as fallabda egyetemi-főiskolai országos bajnokságon.

Szegeden a Kenyérgyári úti Squash Club Szabadidőközpontban rendezték meg február elején az ITC Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Fallabda Bajnokságot. Hét intézmény 26 versenyzője vett részt az eseményen, amelyen a nőknél és a férfiaknál sem született meglepetés, az első két kiemelt került a döntőbe. A magas színvonalú mérkőzések közül is kiemelkedett a férfidöntő, ahol igazi parázs csata után Hoffmann Péter nyert klubtársa, Sebők Benedek ellen. A harmadik helyet Gazda-Pusztai Sándor szerezte meg Vas Márton előtt – mind a négyen a Szegedi Tudományegyetem hallgatói.

A lányoknál a szegedi Csókási Eszter (Budapesti Gazdasági Főiskola) magabiztos játékkal esélyt sem adva a többieknek nyerte a versenyt. Az ezüstérmet Szalai Nóra, a bronzérmet Balázs Andrea nyerte – ők ketten szintén az SZTE hallgatói. Az izgalmas csapatversenyt az SZTE (Hoffmann, Gazda-Pusztai, Borbély Ivett) nyerte a budapesti SOTE és a SZTE II. csapata előtt.

A díjakat az SZTE olimpikon súlyemelője, Nagy Péter és edzője, Ördögh István adták át. A SZTE Sportközpont különdíjait a legjobb szegedi női fallabdás, Szalai Nóra és a legjobb szegedi férfiversenyző, Hoffmann Péter nyerték.

Egyetemi és Főiskolai Országos Squash Bajnokság 2012-2013

Férfiak:

Elődöntő:
Sebők Benedek (SZTE) – Gazdag-Pusztai Sándor (SZTE) 3-1 (11-13, 11-3, 11-6, 11-8)
Hoffmann Péter (SZTE) – Vas Márton (SZTE) 3-0 (11-3, 11-6, 11-0)

A 3. helyért:
Gazdag-Pusztai Sándor (SZTE) – Vas Márton (SZTE) 3-2

Döntő:
Sebők Benedek (SZTE) – Hoffmann Péter (SZTE) 1-3 (14-16, 8-11, 11-8, 4-11)

Nők:

Balázs Andrea (SZTE) – Magdits Szilvia (SZTE) 3-1

Döntő:
Szalai Nóra (SZTE) – Csókási Eszter (BKÜF) 0-3 (10-12, 3-11, 10-12)

Csapatverseny:

1. SZTE (Hoffmann Péter, Borbély Ivett, Gazdag-Pusztai Sándor)
2. SOTE (Bencsik Balázs, Csókási Eszter, Vajda Balázs)
3. SZTE III. (Kispéter Viktor, Szűcs Liza, Gyenes Patrik)

Legjobb B-kategóriás versenyzők: Szűcs Liza (SZTE), Balázs Adám (SZTE), Vajda Balázs (SOTE)