Ingyenes gálaműsor és nyári kavalkád a Városháza udvarán

2013. július 17.

Fülbemászó dallamok várják azokat, akik 2013. július 23-án és 24-én jegyet váltanak a szegedi Városháza udvarára.

Ingyenes gálaműsort szervez a Szegedi Nemzeti Színház a dunai árvíz károsultjai javára július 23-án (kedden) 20 óra 30 perctől a Városháza udvarán. Az estre helyre szóló belépők július 16. délutánjától kaphatók a Szegedi Nemzeti Színház művészbejárójának portáján, a nap 24 órájában. A nagy érdeklődésre való tekintettel személyenként maximum 4 jegyet lehet csak átvenni. A gálaműsor házigazdája Somló Gábor, fellép: Kovács Éva, Gidró Kati, Laczák Boglárka, Markovits Bori, Kocsis Judit, Barnák László, Károlyfalvi Krisztina, Vajda Júlia, Fekete Gizi, Szívós László, Antal Kinga Kincső, Gyimesi Kálmán, Pindroch Csaba, Verebes Linda. Zongorán kísér: Koczka Ferenc.

A nézők adományaikat a helyszínen is átadhatják a Magyar Vöröskereszt Csongrád Megyei Szervezete önkénteseinek.

A Szegedi Tudományegyetem hallgatójának, Tóth Jonatánnak és barátainak zenés estjével július 24-én (szerdán) 20 óra 30 perctől folytatódik a „Nyári kavalkád a Városháza udvarán” című programsorozat. A szervezők ismét megkísérelik feltárni a zenés színpadok lebilincselő világának egy szeletkéjét – fülbemászó, közismert vagy eddig kevésszer hallott dallamokkal. Azt esten meglepetésvendégek is fellépnek: többek között Egyházi Géza musical-énekes. A koncert részleteiről, a jegyértékesítésről bővebb információ: az IH Rendezvényközpontban és a Belvárosi Moziban kapható.