Hírarchívum

Universiade: Márton Anita és Nagy Péter is negyedik Kazanyban

2013. július 15.
2 perc

A Szegedi Tudományegyetem hallgatói éppen csak lecsúsztak a dobogóról az Oroszországban zajló rangos sportviadalon.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Nagyszerűen szerepelnek a Szegedi Tudományegyetem hallgatói a 27. Nyári Universiadén. Az olimpiai és vb-résztvevő Márton Anita (edzője: Eperjesi László) a negyedik helyen végzett a súlylökés döntőjében. A 2011-es shenzeni Universiadén hetedik súlylökő 17,92 métert ért el, így mindössze 4 centivel maradt le a dobogóról. A győztes az orosz Irina Taraszova lett 18,75-tel.

Nagy Péter súlyemelő (edzője: Ördögh István) a + 105 kg súlycsoportban 409 kg (183 kg szakításban, 226 kg lökésben) teljesítésével ugyancsak pontot szerzett negyedik helyével. Az Universiade-címvédő versenyző a szakításban elsőre rontott, másodikra javított a 183 kilós súlyon, azonban a 190 már kifogott rajta, ám így is az 5. helyről várhatta a lökést. Itt először 210-ről 215-re emelte a súlyt, amelyet aztán tovább növelt 223-ra, majd harmadikra 226-ra. Egyik sem jelentett gondot a szegediek olimpikon erősemberének, aki így kétszeresen is megjavította a két évvel ezelőtti Universiadén elért 220 kilós lökésbeli csúcsát, sőt, a 226 kg azt jelenti, hogy a tavaly nyáron a londoni olimpián elért egyéni csúcsát is meg tudta dönteni. Nagy Péter összesítésben 409 kilogrammal a 4. helyen zárt, miután a 3. helyen záró orosz Mahomed Abujev összesítésben 427 kilogrammot (197, 230), a 2. helyen végző iráni Bahador Moulaei 450 kilogrammot (196, 254), illetve a végső győztes, szintén orosz – a 2012-es londoni olimpián bronzérmes – Ruszlan Albjegov 459 kilogrammot (205, 254) emelve döntötte meg a magyar olimpikon két évvel ezelőtti Universiade-rekordját – az iráni lökésben, a győztes orosz szakításban és összetettben javította meg végül az Universiade-rekordot. A verseny színvonalát mi sem érzékelteti jobban: összetettben a győztes eredménye, lökésben pedig az ezüstérmesé is felülmúlja a tavalyi, londoni olimpiai bajnok iráni Behdad Salimikordasiabi 455 kilogrammos (208, 247) teljesítményét.