2014. Május

2014. május 07.

Új, formálódó együttműködés javíthatja tovább az SZTE Gazdaságtudományi Kar hallgatóinak munkaerő-piaci esélyeit. Az SZTE GTK előrehaladott tárgyalásokat folytat azzal kapcsolatban, hogy bekapcsolódjon a németországi Hageni Távegyetem – a Budapesti Távtanulási Központon keresztül működtetett – kettősdiploma-programjába.

2014. május 06.

2014. május 5-én a magyar nyelv és irodalom érettségi nyitotta sort, összesen 174 diák maturál az egyetem gyakorló gimnáziumában.

2014. május 05.

Hol a helye, mi a szerepe a sajtónak az Európai Unióban, és a nemzetközi felsőoktatási színtéren? Erre a kérdésre is keresik a választ az SZTE II. Eurorégiós Sajtónapján.

2014. május 05.

A magyarországi kisebbség történelmébe és kultúrájába nyújt betekintést az SZTE egyik általánosan művelő kurzusa, ahol a hallgatók változatos szemszögből ismerhetik meg a roma társadalomtörténetet.

sansz_nap_megnyito_kiemelt

2014. május 05.

Az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ szervezésében rendezik meg a Szegedi Tudományegyetemen az Esélyegyenlőségi Napokat, az eseményt 2014. május 5-én nyitotta meg Sebőné Szenes Márta.

2014. május 05.

Az Egyetemi Tavasz programsorozat részeként harmadik alkalommal rendezi meg az SZTE Eötvös Loránd Kollégium az Eötvözet Konferenciát 2014. május 9-10-én az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság székházában.

2014. május 05.

Az Egyetemi Tavasz programsorozat részeként, az SZTE Tehetségpont szervezésében 2014 májusában a Szegedi Tudományegyetem négy tehetséges művész hallgatójának nyílik lehetősége saját művészeti alkotásainak kiállítására a Somogyi-könyvtárban.

2014. május 05.

2014. május 20–21. között rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar és a Szegedi Zsinagógáért Alapítvány a VI. Orgonista Találkozót, melyen a hazai intézmények orgona szakos hallgatói és oktatói mellett külföldi vendégek is részt vesznek.

2014. május 05.

Harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Gyógypedagógusképző Intézet a „Válaszok a gyógypedagógiai gyakorlat kihívásaira” szakmai konferenciáját 2014. május 15-én 10 és 15 óra között az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság székházban.

monar_gyula_kitutetese_kiemelt

2014. május 05.

A Föld napja alkalmából Illés Zoltán környezetügyért felelős államtitkár Pro Natura Díjakat, Pro Natura Emlékplaketteket és miniszteri elismerő okleveleket adott át 2014. április 25-én. Elismerésben részesült Molnár gyula címzetes docens.

Dunai_Regatta_nyertes_evezos_csapat_SZE_kiemelt

2014. május 04.

2014. május 1-jén óriási érdeklődés mellett zajlott a második Dunai Regatta a főváros szívében. A sárkányhajós futamon a Szegedi Tudományegyetem csapata nem talált legyőzőre.

2014. május 03.

A 2013. őszi, egyetemi oktatók és dolgozók fotóiból berendezett MÁSKÉP(P) című kiállítás után az SZTE Alma Mater és az SZTE Kulturális Iroda ezúttal volt SZTE-s diákok képeiből nyitott tárlatot a Rektori Hivatal épületének átriumában.

2014. május 03.

„A magyar holokauszt 70 év távlatából – a nagypolitikától a hétköznapokig” című nemzetközi tudományos konferenciának az SZTE Rektori Hivatal épületének díszterme ad otthont 2014. május 14-én és 15-án.