2015. Június

2015. június 06.

Kálnay Adél írónőt Annus Gábor, a Tiszatáj irodalmi folyóirat művészeti szerkesztője kérdezte, a 86. Ünnepi Könyvhéten, a Tiszatáj könyvek sorozat legújabb kötetéről, a Régi képek című műről.

2015. június 06.

Szilassi Péter Ami a bulvárhírekből kimaradt… Etiópia geográfus szemmel című könyvének tragikus hátteréről is szó estt, mikor az íróval, a Fábián Tamás Ért-Ék Alapítvány elnöke, Petrovics Kálmán beszélgetett.

2015. június 05.

2015. június 26-án, pénteken kezdődik a diplomaosztó ünnepségek sora a Szegedi Tudományegyetemen. A Tisza-parti univeristas végzős hallgatói a nyári időszakban tizenegy karon vehetik át okleveleiket.

2015. június 05.

Az orosz származású, Kossuth-díjas kortárs festőnő munkásságát bemutató és elemző tanulmánygyűjteményt mutatta be a kötet két szerkesztője, Cserjés Katalin és Szauter Dóra, valamint Káldy Sára, a kötet egyik tanulmányának szerzője a 86. Ünnepi Könyvhét hivatalos megnyitójának a napján.

konyvhet_megnyito_2015_kiemelt_nagy

2015. június 04.

Szilasi László, József-Attila díjas író szavaival 2015. június 4-én hivatalosan is megnyílt Szegeden a 86. Ünnepi Könyvhét és 14. Gyermekkönyvnapok. A július 8-ig tartó rendezvénysorba az SZTE tudománynépszerűsítő programmal kapcsolódik be. Június 5-én, Szabó Gábor rektor is vendége lesz a 8 kötetes Szegedi Egyetemi Tudástárat bemutató beszélgetésnek.

2015. június 04.

Az akadémikus Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora is részt vesz a 86. Ünnepi Könyvhét szegedi tudománynépszerűsítő akciójában: az „SZTE utcára viszi a tudományt”. A könyvheti beszélgetések, bemutatók mellett az egyetemi kiadói műhelyek sátrában a Klebelsberg Könyvtár és az Alma Mater is várja az olvasókat.

2015. június 04.

2015. július 13. és 18. között 9-12. évfolyamos középiskolások számára szervez ingyenes tehetséggondozó tábort a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara. A pénzügyi ismereteket középpontba helyező táborba június 10-ig várják a jelentkezést.

diplomaatado_szte_kiemelt_nagy

2015. június 04.

Elkészült a 2009/2010-es és 2011/2012-es tanévben alap- és mesterképzésben végzett hallgatók munkaerő-piaci helyzetét bemutató jelentés. A frissdiplomások elhelyezkedési lehetőségeit feltáró adatbázis szerint az orvos- és egészségtudomány képzési területeken, a Szegedi Tudományegyetemen végzettek keresnek havonta a legtöbbet.

2015. június 04.

Hász Róbert Ígéretföld című művét mutatták be a Grand Caféban a 86. Ünnepi Könyvhét bevezető programjaként. Az íróval Virág Zoltán irodalomtörténész, a vajdasági irodalom szakértője beszélgetett.

2015. június 04.

Nem először fordul elő, hogy egy Szegedi Tudományegyetemen végzett hallgató saját könyvet ad ki PhD munkájából. E csopoprtba tartozik Halmágyi Miklós történész, akit Kovács Attila kérdezett Mi és ők című kötetéről a 86. Ünnepi Könyvhétre ráhangoló programként.

2015. június 04.

Ingyenes online tanácsadás szolgáltatást nyújt a Szegedi Tudományegyetem hallgatói számára az SZTE Pszichológia Intézete és az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ. A LélekNavigátor oldal online tanácsadásán bármilyen életvezetési és lelki problémában segítenek a szakemberek.

GE_Healthcare_kiemelt_nagy

2015. június 03.

A Szegedi Tudományegyetem és a GE Healthcare közösen fejlesztett Hepatic VCAR szoftverről és a GE Healthcare szegedi iroda bővítésének részleteiről tartottak sajtótájékoztatót 2015. június 2-án Szegeden. Az együttműködés eredménye, egy olyan szoftver, mely megkönnyíti a májdaganatok diagnosztizálását és kezelését.

2015. június 03.

Szegeden a 86. Ünnepi Könyvhét és a 14. Gyermekkönyvnapok hivatalosan csak 2015. június 4-en kezdődik. A programra való ráhangolódásként a megnyitót megelőzően beszélgetett két történész: Kis Gábor Ferencet a Kézikönyv a 2. világháború hadtörténetéhez című könyvéről Olasz Lajos kérdezte.

eli_informacios_nap_kiemelt_nagy

2015. június 03.

A szegedi lézeres kutatóközpontról 2015. június 2-án tartottak információs napot az újszegedi Forrás Hotelben..

2015. június 02.

2015. június 15-i kezdéssel önkéntes újságíró gyakornokokat vár a Szegedi Tudományegyetem Közkapcsolati Igazgatóság Média Centruma!

irodalmi_konf_kiemelt_nagy

2015. június 02.

A magyar irodalom és művelődéstörténet korai évszázadaival foglalkozó kutatók konferenciájának adott otthont 2015. május 28-30. között a Szegedi Tudományegyetem.

2015. június 02.

A 86. Ünnepi Könyvhét "előjátékaként" Dr. Inzelt Annamária Az innovációs rendszer néhány metszete címet viselő újonnan megjelent cikkgyűjteményéről beszélgetett Laki Mihály és Vilmányi Márton a szerzővel az SZTE Klebelsberg Könyvtárban.

2015. június 02.

17. alkalommal 12 kategóriában adták át a Dömötör-díjat. A „szegedi Oscar-díjat” az SZTE és a Szegedi Nemzeti Színház közös produkciója, a 12 dühös ember is elnyerte.

2015. június 01.

Az SZTE Állam- és Jogtudományi Kara és a Magánjogot Oktatók Egyesülete 2015. május 29-én a szegedi jogi karon rendezte meg a „Magánjogunk megújítása – Műhelykonferencia a polgári jogban, a polgári eljárásjogban és a nemzetközi magánjogban felmerülő egyes kérdésekről” című tudományos tanácskozást.

2015. június 01.

A Határtalanul! program keretében 2015. május 22. és 25. között a Székelyudvarhelyi Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskolából 26 diák és 3 tanár látogatott az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskolába. Május 23-án a két iskola egyesített zenekara térzenét adott Ópusztaszeren.