2015. Május

ajtk_karrier_kiemelt_nagy

2015. május 05.

Az SZTE Állam és Jogtudományi Kara tudatosan törekszik arra, hogy minden lehetséges eszközzel támogassa hallgatóit a minél szerteágazóbb elméleti és gyakorlati tudás megszerzésében. A fakultás a megfelelő szakmai gyakorlati lehetőségek megismertetésére szervezett 2015. május 5-én partnertalálkozót.

2015. május 05.

Folytatódik az SZTE JGYPK Mentor(h)áló 2.0 Program és az IH Rendezvényközpont közös pedagógiai esték sorozat. 2015. május 7-én 18 órától az IH Rendezvényközpontban Tari Annamária klinikai szakpszichológus tart előadást „Online gyerekek, offline szülők: Digitális szakadék és ami mögötte van” címmel.

2015. május 05.

Megkezdődött a szavazás: a 2015-ös Egyetem Arca Szépségverseny jelöltjeire a Hökkentő oldalán 2015. május 7-én, 21 óráig várják a voksokat. A döntőbe jutók közül május 7-én este a Jate Klubban választják ki az „Egyetem Arca 2015” cím királynőjét és három udvarhölgyét.

zmk_kinai_csoport_kiemelt_nagy
2015. május 05.

Közösen fedezték fel Szeged városát az SZTE Zeneművészeti Kar magyar és kínai hallgatói. A fakultás nemzetköziesítési törekvéseiről és a kínai diákok muzikalitásáról Tóth Péter dékánt és Szokody Anikó zongoraművészt kérdeztük.

mta_kozgyules_kiemelt_nagy

2015. május 05.

A tudomány szabadságáról és kötelezettségeiről is szó esett az MTA 186. közgyűlésén. Az első napon, 2015. május 4-én 13 tudós, köztük 3 szegedi vehette át az MTA elnöksége által adományozott Akadémiai Díjat.

innov_nap_nyito

2015. május 04.

A Szegedi Tudományegyetem Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatósága 2015-ben is megrendezi a már hagyományosnak számító SZTE Innovációs Napot. 2015. május 14-én 9 órától az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban várják az innováció iránt érdeklődőket.

2015. május 04.

Meghosszabbított határidővel, 2015. május 8-án, pénteken 24 óráig várják a pályázatokat az SZTE Tehetségpont ösztöndíj felhívásaira.

2015. május 04.

A Szegedi Tudományegyetem, mint kutatóegyetem és kiválósági központ oktatói-kutatói tevékenységének kiemelten hangsúlyos tevékenysége a hallgatói tehetségek fejlesztése, a kutatói pálya iránti elkötelezettség erősítése. Elsődleges célunk, hogy a hallgatóinkban rejlő szakmai képességeket kibontakoztatva, a különböző tudományterületeken sikeres, nemzetközi színtéren is eredményes fiatal kutatók építsék a Szegedi Tudományegyetemen karrierjüket.

2015. május 04.

Tavaszi hangversenyek, egyetemi séta, kiállítások, fogászati konferencia és színházi produkció is várja májusban a 12. Egyetemi Tavasz programsorozat látogatóit. Az 5 héten át tartó összművészeti fesztivál 2015. május 21-én „Weör-Esttel” zárul.

logisztika_napja_kiemelt_nagy

2015. május 03.

24 helyszínen több száz érdeklődő vett részt országszerte a Logisztika Napja 2015 programjain 2015. április 16-án. E napon az SZTE Mezőgazdasági Karán előadássorozatot tartottak a Logisztika a Dél-Alföldön címmel.

irinyi_kemia_verseny_kiemelt_nagy

2015. május 01.

A Szegedi Tudományegyetem adott helyet 2015. április 24-26. között a Magyar Kémikusok Egyesülete Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenye döntőjének. E nemes vetélkedést még további 3 éven át az SZTE szervezi.

TIK_tanulok_kiemelt_nagy

2015. május 01.

Hét tudományterületen is a világ legjobb egyetemei közé került az SZTE. A QS friss tematikus világrangsorán a szegedi eredmények kommentálására kértük az SZTE és a 4 érintett kar vezetőjét.

12_duhos_ember_szereplok_kiemelt_nagy

2015. május 01.

A szegedi nemzeti kis- és nagyszínháza után a budapesti Játékszín közönségét is meghódítja a 12 dühös ember. A darab és az előadás sikerének titkáról a szegedi egyetemhez kötődő szereplőket, nézőket kérdeztünk.