2015. Március

2015. március 05.

Ki lesz idén az „SZTE Szépe”? 2015. március 11-ig lehet jelentkezni az „Egyetem Arca” versenyre.

2015. március 04.

Folytatódik a 9. Országos Felsőoktatási Véradóverseny, az akcióba a Szegedi Tudományegyetem a 2014/2015-ös tanév tavaszi szemeszterében is bekapcsolódik. Márciusban a szegedi egyetemisták több helyszínen is vért adhatnak, megmenthetnek három életet és hozzájárulhatnak, hogy ismét a Tisza-parti universitasé legyen a dicsőség.

csokapszula_kiemelt

2015. március 03.

A gyors betegellátást, a hatékony egészségügyi beavatkozást szolgálja a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjának automata pneumatikus csőpostarendszere. A 2015. március végére elkészülő beruházás eredménye az új klinikai szárnyat, a sürgősségi betegellátó osztályt és a laboratóriumot kapcsolja össze.

indonez_delegacio_kiemelt

2015. március 03.

Együttműködési szándékkal érkezett indonéz delegáció a Szegedi Tudományegyetemre 2015. február 27-én. Több indonéz felsőoktatási intézmény képviselője mellett Wening Esthyprobo Fatandari nagykövet asszony is Szegedre látogatott.

steco_kiemelt

2015. március 03.

Környezetbarát, innovatív, egyedi tervezésű és gyártású járművel indul a szegedi egyetem STECO csapata a rotterdami Shell Eco-Marathon verseny európai futamán. Az előkészületekről az SZTE-formáció tagjait kérdeztük.

2015. március 03.
A Szegedi Tudományegyetem kutatói által létrehozott: „AfB1 és analógjai szelektív detektálásra, nanostruktúra és film előállítására alkalmas P1300545 alapszámú magyar szabadalmi bejelentés finanszírozása” című projekt megvalósítása IPARJOG_12 program keretében

rektori_kiemelt

2015. március 03.

Az SZTE városa ismét toplistán szerepel: Szeged az 5. helyre került a Trivago nemzetközi utazási oldal 100-as listáján. Emlékezetes: a legjobb európai egyetemi városok tízes toplistáján– egyetlen magyarországi településként – került föl Szeged, 8. helyezettként.

2015. március 02.

2015. március 2-án 19 órától csendül fel a második Alma Mater Classic koncert az SZTE Zeneművészeti Kar Fricsay Ferenc Hangversenytermében. Az esten fellépnek a zenei fakultás oktatói, közreműködik a kar Vonós Kamarazenekara.

2015. március 02.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, Fogorvostudományi Kara és Gyógyszerésztudományi Kara közös ALUMNI találkozóra hívja a 1985 óta végzett hallgatóit az angol nyelvű képzés megindításának harmincadik évfordulója alkalmából.