2019. Április

cyberspace

2019. április 02.

Termékesíthető és üzleti potenciállal rendelkező, az IoT rendszerek és szenzorok kreatív felhasználását megcélzó megoldásokat keres a T-Systems és innovációs laborja, a KiBu a Szegedi Tudományegyetem közreműködésével. Az ingyenes, 24 órás hackathonra 2019. április 14-éig lehet jelentkezni.

2019. április 02.

Hogyan befolyásolja a hivatástudatot az orvos lelki alkata, kulturális kötődései és személyisége? Az általános kérdésre egyedi választ adunk dr. Roszik Melitta példáján. Az SZTE Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet klinikai főorvosa, aki fogyatékkal élő gyerekek és felnőttek fogászati kezelésénél nyújt altatást, még a szülői házban tanulta meg, mennyire fontos az elesettekkel, idős emberekkel és a gyerekekkel való törődés.

KIR_MIR

2019. április 01.

Környezetirányítási rendszer belső auditor képzést hirdet az SZTE Mérnöki Kara és a Konformitás Tanúsító Kft. A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsák az ISO 14001:2015 szabvány követelményeinek megfelelő környezetirányítási rendszert. Jelentkezni a képzés kezdetéig, azaz április 5-ig lehet.

EHOK_tabor

2019. április 01.

Intenzív táborral segíti 2019. április 15-19. között az érettségi előtt álló középiskolások felkészülését a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzata.

2019. április 01.

Nemzetközi történettudományi és művelődéstörténeti konferenciát szerveznek május 24-én az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karon. A program témája a Délvidék politika-, egyház-, oktatás-, és művelődés-, illetve gazdaságtörténete. A rendezvényre május 13-ig várják a Délvidék kutatásával foglalkozó szakemberek jelentkezését.