2019. Július

szemszarazsag2

2019. július 01.

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szemészeti Klinikájának igazgatója, Dr. Tóth-Molnár Edit a világon elsőként dolgozott ki a könnymirigy vezetékrendszer működésének tanulmányozására alkalmas vizsgálómódszereket, ezek segítségével pedig számos, a mirigy működés megértéséhez közelebb vivő folyamatot sikerült leírnia. Ezek az eredmények is közelebb vihetnek a nagyszámú beteget érintő száraz szem betegség sikeres kezeléséhez.

2019. július 01.

A PatikaPlus Gyógyszertárak pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa azon leendő gyógyszerész hallgatókat, akik a középiskolai tanulmányaik során kimagasló tanulmányi eredményt értek el és céljuk a végzettség megszerzését követően közforgalmú gyógyszertárban elhelyezkedni. A támogatás összege havi bruttó 50 000 forint.

2019. július 01.

Első alkalommal van magyar elnöke a Latin-Amerika és Karibi Tanulmányok Nemzetközi Szervezetének. A FIEALC elnöki tisztét Dr. Lénárt András, az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék adjunktusa 2 évig tölti be. A FIEALC első alkalommal rendezte meg világkongresszusát Magyarországon, a szakmai találkozóra a világ 33 országából mintegy 400 résztvevő érkezett.

2019. július 01.

116 doktor vehette át oklevelét a tavaszi szemeszter végén, június 28-án az SZTE-n. Az egyetem hagyományos oklevélátadó ünnepségén 24-en habilitált doktori oklevelet, 92-en pedig PhD fokozatot vehettek át az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

2019. július 01.

Július 1-5. között Szeged az attoszekundumos tudomány fókuszpontjává válik, ahol 29 országból közel 400 kutató találkozik, hogy megvitassák az attoszekundumos tudomány és technológia legújabb eredményeit.