SZTEhírek

Kiemelt hírek

SZTE_Allasborze_-_a_legrovidebb_ut_a_hallgatok_es_a_munkaltatok_kozott

2024. április 23.

A régió és az ország meghatározó cégei várták az érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központban az SZTE huszonnyolcadik tavaszi állásbörzéjén. A hallgatók nyitott gyakornoki pozíciókról, állásajánlatokról és a későbbi elhelyezkedési lehetőségekről is tájékozódhattak.

Kariko_Katalin_STI_KJA-1817

2024. április 17.

Karikó Katalin, az SZTE Nobel-díjas kutatóprofesszora szegedi látogatását színesítette az a rendhagyó növényismereti óra, amit a Füvészkertben tartottak a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak. Az egyetem legújabb díját alapító kutatónő a tanóra után megismerkedett azokkal a botanikai ihletésű kerámiaszobor-tervekkel is, amelyek a Tudós nők ösvényét díszítik majd. Karikó Katalin a kukorica szimbólumot választotta magának.

Karikó Katalin érkezik Sulyok Tamás társaságában, balról a köztársasági elnök felesége, Nagy Zsuzsanna. Fotók: Sahin-Tóth István, Kovács-Jerney Ádám

2024. április 17.

Vendégek körében, díszvacsorán köszöntötte a Szegedi Tudományegyetem vezetése a Nobel-díját alma materének ajándékozó Karikó Katalint, az SZTE kutatóprofesszorát. Az április 16-i ünnepi estre az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központba eljött az esemény fővédnöke, Sulyok Tamás köztársasági elnök is. Az államfő köszöntőjében kiemelte, hogy Karikó Katalin a világ csúcsára jutva is igaz ember maradt, aki visszatér oda, ahonnan indult, és felelősséggel viseltetik hazája iránt.

Kariko_Katalin_STI_KJA-2544

2024. április 16.

Mostantól állandó kiállításon tekinthető meg a Karikó Katalin Nobel-díját jelképező Nobel-arcképes plakett az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ erre alapított kiállítási terében. A Szegedi Tudományegyetem Nobel-díjas professzora az őt köszöntő 2024. április 16-i díszünnepségen jelentette be, hogy Nobel-érmének 24 karátos arannyal bevont hiteles másolatát az egyetemnek ajándékozza.

KJA-2207

2024. április 16.

Prof. Dr. Karikó Katalin 2024. április 16-án, kedden délelőtt az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban (TIK) bejelentette, hogy felajánlotta Nobel-díját és a díjjal járó több mint félmillió dollárt a Szegedi Tudományegyetemnek. Az SZTE kutatóprofesszora élménybeszámolót is tartott a Nobel-díj átadását megelőző, svédországi eseményekről és a díjátadóról.

Kariko_Katalin_STI_KJA-5047sajttaj_social_1

2024. április 16.

Szegedi látogatásának első napján Karikó Katalin az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában válaszolt az újságírók kérdéseire. A kollektív interjú fókuszában a Szegedi Tudományegyetem állandó kiállításán elhelyezett Nobel-díj állt, valamint az az ötszázezer dollár, amelyet a kutatónő az SZTE hallgatóinak és fiatal kutatóinak inspirálására ajánlott fel. A beszélgetést a kiállítás gondozója, a Karikó Katalinnal régóta közvetlen kapcsolatot ápoló újságíró, Újszászi Ilona, az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság munkatársa vezette.

Az SZTE első helyen végzett Magyarországon a QS friss rangsorában gyógyszerészet és gyógyszertudományok területen

2024. április 15.

A Szegedi Tudományegyetem, amely évek óta Magyarország legjobb egyeteme a Quacquarelli Symonds (QS) összegyetemi világrangsorában, kiválóan szerepelt a brit rangsorkészítő frissen megjelent tudomány- és szakterületi listáin. A 2024. április 10-én nyilvánosságra hozott eredmények alapján az SZTE holtversenyben első helyen végzett a gyógyszerészet és gyógyszertudományok területén magyar viszonylatban. Emellett új tudományterületi listára is felkerült, és több kategóriában stabilan őrzi pozícióját mind a hazai, mind a globális mezőnyben.