Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Onkoterápiás Klinika Kemoterápiás Részlegének ünnepélyes megnyitójára

2019. szeptember 11.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ tisztelettel meghívja Önt és munkatársait az Onkoterápiás Klinika Kemoterápiás Részlegének ünnepélyes megnyitójára 2019. szeptember 14-én, szombaton 13 óra 30 percre. Helyszín: Régi Kör-Intenzív Épület I. emelet (6720 Szeged, Korányi fasor 7.)

A Szegedi Tudományegyetem Onkoterápiás Klinikája új kezelőrészleggel gazdagodott. Az északi klinikaparkban egy közel 100 millió forintos beruházás során felújított épületben 26 kezelőszékkel és 4 ággyal felszerelt, korszerű ambuláns kemoterápiás kezelésekre szolgáló létesítmény került az Onkoterápiás Klinika használatába. A kör alakú épület egyik felében történnek a gyógyszeres kezelések, míg a másik felében 5 orvosi rendelőben a betegvizsgálatok és konzultációk zajlanak, köztük a pszichoonkológiai ellátás. Az alkalmanként akár 80 kezelésre váró beteg fogadására szolgáló várótermek kialakításában is törekedtek az oldott környezet létrehozására. A betegek félkör alakú nyitott térben való elhelyezése és a magas szintű műszaki adottságok a nagyobb betegbiztonságot is szolgálják a kényelmesebb elhelyezés mellett.

Az ünnepélyes megnyitóra tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.