Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2012. október

SZAB_kiemelt

2012. október 31.

A szuperlézertől a nanotechnológián át a művészetekig - a Magyar Tudomány Ünnepén a szegedi programokat a SZAB és az SZTE szervezi. A szegedi megnyitó november 9-én a SZAB-székházban lesz, majd megtartják a Kutatóegyetemi Kiválósági Központ létrehozása a Szegedi Tudományegyetemen projekt záró konferenciáját.

SZAB_kiemelt

2012. október 31.

2012. október 27.

Magyarország 6 megyéjéből és a határon túlról összesen 35 középiskolás csapat érkezett Szegedre, hogy részt vegyen a Nobel-díjas tudós, Szent-Györgyi Albert személyére és munkásságára emlékező különleges viadalon.

mobil_kiemelt

2012. október 26.

Egy Magyarországon egyedülálló kutatás keretében kívánja felmérni a fiatalok mobileszköz- és közösségimédia-használati szokásait a Magyar Telekom és a Szegedi Tudományegyetem Digitális Kultúra és Elméletek Kutatócsoportja (DKEK).

2012. október 20.

2012. október 26-án, 14 órakor a Szegedi Tudományegyetem és a Magyar Nemzeti Bank közös sajtótájékoztatót tart a Szent-Györgyi tanulmányi versenyről, valamint a Szent-Györgyi Albert Emlékérme kibocsátásáról

2012. október 18.

Ajánlott lenne középiskolákban általánosan bevezetni a pénzügyi ismeretek oktatását, mert a diákok pénzügyi ismeretei az olyan témákban, mint az adózás, inflációtól, vagy a hitelezés igen hiányosak – derül ki az Econventio Közhasznú Egyesület és az SZTE GTK kutatócsoportjának felméréséből.

2012. október 18.

Miért mentek oda? – kérdezték a szegedi geográfusoktól, amikor 2011 végén szervezni kezdték Etiópia természetföldrajzi és kulturális értékeinek megismerését célzó szakmai magánexpedíciójukat. A választ a 2012. október 25-i úti beszámoló előadás árnyalhatja.

2012. október 15.
2012. október 07.

A Kína iránt érdeklődők számára immár Szegeden is lehetőség nyílik a nyelvtanulásra, a kultúra megismerésére, ösztöndíjak megpályázására a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézetében. Az intézet a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetem (SISU) együttműködésével, a Kínai Nyelvoktatási Tanács támogatásával kezdi meg működését.