Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2012. május

muszaki_-_kiemelt

2012. május 30.

A Magyar Műszaki Értelmiség Napján, június 5-én rendezi meg Műszaki fejlődés és fenntarthatóság című programját a Szegedi Tudományegyetem.

2012. május 23.

A sporttudomány az egészség és a teljesítmény szolgálatában – e mottóval rendezi meg a Magyar Sporttudományi Társaság IX. ORSZÁGOS SPORTTUDOMÁNYI KONGRESSZUSÁT, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Testnevelési és Sporttudományi Intézete szervez. A május 24-én kezdődő és 26-án záruló jelentős tanácskozásnak az SZTE TIK ad otthont.

2012. május 23.

„Molekulától a gyógyszerig” címmel rendeznek konferenciát május 24-én és 25-én az MTA SZAB-székházban. A tudományos tanácskozás – melynek megnyitóját május 24-én 10 órakor tartják – a gyógyszerfejlesztés tudományos gyakorlatát és a hatósági elvárásokat járja körbe, miközben a résztvevők megismerhetik a gyógyszerkutatás szegedi eredményeit is.

2012. május 22.

A Szegedi Tudományegyetem és az Újvidéki Egyetem közös pályázatának célja: rákellenes gyógyszervegyületek kifejlesztése. A közös munka a RECODAC projekt, amelyet a május 23-án (szerdán) 11 perckor kezdődő konferencián mutatnak be.

2012. május 18.

A Dél-alföldi Szakképzési Kerekasztal május 19-én 11 órától a Rekreáció és életminőség a szakképzésben – a versenyképes munkaerőért címmel tart rendezvényt.

2012. május 17.

80 millió forint támogatást nyert Európai Uniós forrásból dentálhigiénikus szakemberek alapképzésének indítására a Szegedi Tudományegyetem. A programról május 18-án 13 órától sajtótájékoztatót tart a TIK-ben az SZTE Fogorvostudományi Kar. Az SZTE FOK hagyományos tavaszi továbbképzését május 18-án és 19-én szintén az SZTE TIK-ben rendezi.

2012. május 15.

A gyógyszerészet jelenlegi helyzetéről, a szakma előtt álló feladatokról tanácskoznak a Kórházi Gyógyszerészek XVIII. Kongresszusán, melynek idén Szeged ad otthont május 17-19. között.

2012. május 14.

Alapkő letételi ünnepséggel új lendületet kap a Szegedi Tudományegyetem Új klinikáját bővítő 265 ágyas tömb és a Sürgősségi Osztály építése. (Az ünnepség eredeti programja a rossz időjárás miatt módosult.)

2012. május 14.

2012. május 13.

Globalizálódik az oktatás, népszerűek a nyári egyetemek. Az ilyen rendezvények sorát az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Kémiai Informatika Tanszéke nyitja

kiemelt

2012. május 09.

8 országból érkeznek amatőr csapatok az SZTE Sportközpontjába a kerékpáros póló Európa-bajnoki selejtezőre. A május 12-én kezdődő és 13-án záruló versenyen a Bike Polo legjobb közép-európai képviselői mutatkoznak be. A rendezők szeretettel várnak az ingyenes eseményre minden, a sportággal csak most ismerkedő érdeklődőt is.

2012. május 08.

Európa-napot rendez a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának Felnőttképzési Intézete 2012. május 9-én, szerdán a Százszorszép Gyermekházban. Idén Ausztria, Lengyelország, Csehország és Szlovákia történelmét, hagyományait, kultúráját, és nem utolsó sorban konyháját mutatják be az első éves hallgatók és vendégeik be interaktív módon.

kiemelt

2012. május 07.

„Hajsza a veszélyes áruk után” címmel versenyt rendeznek, előadásokat és tanácsadást tartanak a Fogyasztóvédelmi Majálison. A május 10-i programot az SZTE egységei hívták életre a Csongrád Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének segítségével, hogy a TIK-ben a hallgatók figyelmét is felhívhassák néhány veszélyre.