Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2016. január

2016. január 23.

Az SZTE dolgozóival konzultált a felsőoktatási államtitkár 2016. január 22-én, pénteken délután. A rendezvényt követően sajtótájékoztatón informálták a nyilvánosságot.

2016. január 21.

A Szegedi Tudományegyetem polgárainak egy csoportja levélben kereste meg az EMMI vezetését, melyben több, a felsőoktatásban dolgozók széles körét foglalkoztató problémát vetettek fel. A levélben felmerült témákról – többek között a béremelésekről, az egyetemi oktatói életpálya modellről – konzultál Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatási államtitkára a Szegedi Tudományegyetem munkatársaival.

2016. január 18.

Az Anaerococcus nagyae, egy újonnan izolált baktérium faj, amely Prof. Dr. Nagy Erzsébet, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Klinikai Mikrobiológiai Diagnosztikai Intézet kutatónőjének nevét viseli. Magyarországon egyedülálló, hogy valaki ilyen jelentős elismerésben részesüljön.

2016. január 13.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt/Önöket 2016. január 16-án, szombaton 10:00-14:00 óráig az SZTE TTIK Nyílt Napra.

2016. január 13.

A Szegedi Tudományegyetem összes kara képviselteti magát Budapesten, az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon, amelyet 2016. január 21–23. között rendeznek meg. Az ország legnagyobb oktatási börzéjén az egyetem bemutatja nem régiben elkészült angol nyelvű imázsfilmjeit is.