Sajtóarchívum

Sajtóarchívum 2018. szeptember

2018. szeptember 28.
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar tisztelettel meghívja Önt a „Perspektívák” című fotókiállításának megnyitójára, melyet a végzős fotográfusainak munkáiból szervez 2018.október 1-jén, hétfőn 17 órára.
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ földszinti kiállítási tér (Szeged, Ady tér 10.)
2018. szeptember 27.
A Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Irodája tisztelettel meghívja Önt a 23. Őszi Kulturális Fesztivál és Csákány Lóránt fotókiállításának megnyitójára és az azt követő fényfestésre 2018. október 1-jén, hétfőn 18 órára.
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori Épület átrium (Szeged, Dugonics tér 13.)
2018. szeptember 24.
A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar tisztelettel meghívja Önt az Európai Nyelvi Koktélbár bemutatására 2018. szeptember 26-án, szerdán, 13 óra 30 percre.
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar 2. emelet, német I. szeminárium (Szeged, Egyetem u. 2.)
2018. szeptember 18.
A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az SZTE Virtus Vállalkozáskatalizátor Program nyitórendezvényére 2018. szeptember 19-én, szerdán 17 órára.
Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra, díszterem (Szeged, Kálvária sgt. 23.)
2018. szeptember 13.

Az ITQS Kft. konzorciumi vezetőként, az Optimal Optik Kft.-vel, a Pannon Egyetemmel és a Szegedi Tudományegyetemmel pályázatot nyújtott be a K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések című (GINOP-2.2.1-15 számú) pályázati kiírásra. A projekt keretében a konzorcium 641,38 millió Ft vissza nem térítendő támogatáshoz jutott a Széchenyi 2020 program keretében.

2018. szeptember 06.
A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Összehasonlító Jogi Intézete német nyelvű diplomaátadó ünnepségére 2018. szeptember 8-án, szombaton 10:00 órára.
Helyszín: SZTE ÁJKT Kari társalgó (Szeged, Tisza Lajos krt. 54. III. emelet)
2018. szeptember 05.
2018. szeptember 12-én kezdődik és december 5-én zárul az SZTE Szabadegyetem XXII. szemesztere. A nemzeti értékeinkkel, történelmi sorsfordulóinkkal kapcsolatos legfrissebb kutatási eredményeket osztják meg a szegedi egyetem és további három tudományos műhely jeles előadói a „szabadművelődés” iránt érdeklődőkkel.
2018. szeptember 05.
A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a külföldi hallgatók tanévnyitó ünnepségére 2018. szeptember 7-én, pénteken, 9 órára.
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.)
2018. szeptember 04.

A Szegedi Tudományegyetem Szegeden és Hódmezővásárhelyen mintegy 300 programmal várja az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján. Szeptember 28-án, pénteken délutántól késő éjszakáig az óvódásoktól a felnőttekig minden korosztály talál érdekes programot. A tudományt és a kutatói életpályát népszerűsítő eseménysorozaton máskor nem látogatható helyek nyílnak meg a látogatók előtt.