Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2010. május 31.

Kutató-elitegyetem lett az SZTE

Négy másik intézmény társaságában három évre nyerte el a kutató-elitegyetemi státuszt a Szegedi Tudományegyetem. A pályázatban az SZTE-n folytatott hazai és nemzetközi tudományos, valamint kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységek eredményeit és ezen területek fejlesztési programjait mutatták be. Emellett kifejtették a tervezett fejlesztési irányokat, a jövőben megvalósítandó lépésekre is utalva.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Alapításának évfordulóját ünnepelte a szegedi egyetem

Báthory István erdélyi fejedelem, lengyel király és litván nagyfejedelem 429 évvel ezelőtt, 1581. május 12-én bocsátotta ki a kolozsvári egyetemet megalapító oklevelét. Az SZTE szenátusának 2007. évi döntése értelmében ide vezeti vissza gyökereit a szegedi universitas is, hiszen mint ismeretes, a trianoni békediktátumot követően, 1921-ben a Tisza-parti városban talált új otthonra az Erdélyből elűzött intézmény.

MTA-elismerések egyetemünk oktatóinak

A Szegedi Tudományegyetem két tudósát az Akadémia rendes, egyet pedig levelező tagjává választott az MTA közgyűlése május 3-án. Ezenkívül Akadémiai Díjakat is nyertek intézményünk kutatói.
A teljes hír az Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Az SZTE-é a Kreatív Különdíj a 2010-es Zöld Iroda versenyben

A 2010. február-április között négy kategóriában megrendezett versenyben a Zöld Iroda Kézikönyv szempontjait figyelembe véve környezet- és emberbarát irodákat kellett kialakítaniuk a részt vevő intézményeknek.

Az Egyetemi Könyvtár a könyvtárügyért

A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtára nyerte 2010-ben „A Könyvtárügyért” kitüntetést. Az elismerést az Informatikai és Könyvtári Szövetség nevű közhasznú szervezet alapította.

Egyenlő esélyekkel a BTK-n

Az SZTE Bölcsészettudományi Karán olyan mobil lépcsőjáró szerkezetet avattak, amit a mozgássérült hallgatók, oktatók és nem oktató dolgozók, vendégek a kar épületében használhatnak, jelentős mértékben segítve ezzel a közlekedésüket.

Jelentős fejlesztések az SZTE Füvészkertben

Uniós támogatással összesen 172 millió forintból korszerűsítették az egyetemi füvészkert több épületét, valamint rehabilitálták a vizes élőhelyeket, tavakat és csatornákat. A beruházás az oktatás és a kutatás mellett a természetmegőrzést is segíti, hiszen az újszegedi botanikus kertben évek óta több védett növényfaj, például a tartós szegfű szaporítása is folyik.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Hazai siker született a Szeged-Cambridge regattán

A városi csapat mellett a Szegedi Tudományegyetem hajója is jelentős fölénnyel verte meg angol ellenfelét a Szeged-Cambridge regattán, amelyet május 22-én első ízben rendeztek meg a Tiszán.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Bajnoki címet szerzett az SZTE-Szedeák kosárcsapata

2003 után jutott vissza az A csoportba Szeged férfi kosárlabdacsapata. A Szedeákot 2006 óta támogatja a Szegedi Tudományegyetem. Az egyetemisták a rájátszás utolsó előtt fordulójában, Bonyhádon aratott győzelmükkel lettek aranyérmesek az NB I/B-ben.

Két MEFOB-döntőt is rendezett az SZTE

A Szegedi Tudományegyetem adott otthon május elején kézilabda és torna sportágakban a magyar egyetemi-főiskolai országos bajnokság döntőjének. A szegedi tornászok halmozták az aranyakat, míg kézilabdában a lányok lecsúsztak a dobogóról.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!