Copy
SZTE Egyetemi hírlevél

SZTEinfo Egyetemi Hírlevél
A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2014. szeptember

A brit toplistán az SZTE a legjobb 600 között, az SZTE BTK a 181.
Magyarországon továbbra is a Szegedi Tudományegyetem az első azzal, hogy a brit QS cég World University Rankings 2014/2015 rangsorában az előkelő 551-600. helyezést érte el. A QS tudományterületi toplistáján az SZTE BTK a világ összes egyetemi bölcsészkara közül a 181. helyezést érte el.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Egyedülálló képzést indított az SZTE a dentálhigiénia jegyében
2014 őszétől új, az országban egyedinek számító képzést indított el az SZTE-n a Fogorvostudományi Kar és Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar: a szájüregi betegségek megelőzését segítő szakembereket képeznek.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Fogyatékkal élők számára nyílt új fogászati centrum az SZTE-n
Ünnepélyes keretek között adták át az SZTE Fogorvostudományi Karán a Dél-Alföldön fogyatékkal élő és egyéb speciális ellátást igénylő gyermekek fogászati ellátási centrumát. A beruházás kapcsán a Fogorvostudományi Kar fejlesztési, felújítási elképzeléseiről is tárgyalt az SZTE rektora és a kar dékánja az egészségügyért felelős államtitkárral.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

A legmodernebb szívsebészeti terápiás eszközök szolgálják a betegellátást az SZTE-n
A legkorszerűbb szívsebészeti terápiás eszközök, műtőfelszerelések és diagnosztikai eszközök beszerzésével zárul az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ TIOP-2.2.7-07/2F/2-2009-0008 projektjének orvostechnológiai eszközbeszerzése.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Úttörő szerepet vállalhat az SZTE a duális szociálismunkás-képzésben
A szociális szakemberképzés fejlesztéséről, az úgynevezett duális képzési rendszer bevezetéséről tartottak megbeszélést a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karán.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Szegeden tanácskoztak az ELI-ALPS lézerközpont leendő felhasználói
A világ minden tájáról közel 200 tudós érkezett, hogy eszmét cseréljen arról, milyen kutatási irányokat, eszközöket honosítsanak meg a szegedi ELI-ALPS-ban.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Szimbólumokról beszélgetnek szegedi professzorok, képzőművészek, zenészek
Jel – kép – tár címmel készül rádiós műsor-sorozat a Szegedi Tudományegyetem berkeiben. Pál József, az SZTE irodalomtörténész professzorának ötlete nyomán született meg és irányításával csordogál a világ elemeinek és az év ünnepköreinek jelképeihez kötődő beszélgetésfolyam, melynek eddig elkészült 7 szakasza az SZTE Hírportáljáról is elérhető.

Az SZTE Mérnöki Kar sikeres a sűrített levegővel hajtott járművek gálafutamán
3 csapattal jelentkezett és 2 díjat is nyert a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara az Aventics Pneumobil Gálafutamon. A levegővel hajtott járművek kecskeméti seregszemléjén a gyorsulási verseny 2. és 3. helye mutatja az SZTE műszaki képzésének színvonalasságát is.

Izgalmas programokat kínált az SZTE a Kutatók Éjszakáján
A Kutatók Éjszakája rendezvény ismét sokakat vonzott. A klinikakertben bűnügyi helyszínelésbe lehetett bekapcsolódni, a Gazdaságtudományi Karon az érdeklődők ökolábnyomát mérték meg.

Több mint 200 program a 19. Őszi Kulturális Fesztiválon
Az SZTE Kulturális Irodája idén októberben tizenkilencedik alkalommal rendezi meg az egyetem összművészeti fesztiválját, az Őszi Kulturális Fesztivált, amely 5 héten át 50 helyszínen 220 programmal jelentkezik.

Sportpályák a klinikakertben
Öt salakos teniszpálya, egy salakos kézilabdázásra vagy kispályás focizásra alkalmas terület, két aszfaltozott kosárlabda pálya, teniszgyakorló fal biztosítja a szabadtéri sport lehetőségét az SZTE déli klinikakertjében. Az SZTE ÁOK megújult sportlétesítményét Bari Ferenc köszöntő szavakkal adta át a mozgás szerelmeseinek.

SZTE Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, SZTE Média Centrum, 2014
Copyright © 2014 University of Szeged, All rights reserved.

Email Marketing Powered by MailChimp