Copy
SZTE Egyetemi hírlevél

Továbbra is az SZTE vidék-Magyarország legnépszerűbb egyeteme

2014-ben csaknem 8 százalékkal többen jelentkeztek a Szegedi Tudományegyetemre, mint egy évvel korábban. Az SZTE-t csak az ELTE előzi meg az országos rangsorban.

Ipari együttműködéseket szülhet a Mérnöki Kar nemzetközi konferenciája
Ötödik alkalommal tartották meg Szegeden a nemzetközi ICoSTAF mérnöki-műszaki konferenciát, mely ezúttal az SZTE Mérnöki Kar és az Újvidéki Egyetem Technológiai Karának „vízbarátság” projektje hallgatói találkozójához is kapcsolódott.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

A szegedi egyetemen járt a Sapientia dékánja
A Szegedi Tudományegyetemen tett látogatást a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem dékánja. Kósa Istvánt fogadta Szabó Gábor, az SZTE rektora is.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Elkezdődhet az ELI lézeres kutatóközpont építése
Az ELI-HU Nonprofit Kft. és a nyertes konzorcium vezetői alá írták a kivitelezési szerződést. A központ 2015 végére készül el.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Szegedi kutatók eredménye segíthet a szmog csökkentésében
A Szegedi Tudományegyetem fizikusai új módszert dolgoztak ki a légköri szálló por kibocsátó forrásainak meghatározására, ami hatékony segítséget nyújthat a döntéshozóknak a szmogos időszakokban szükséges intézkedésekben.

A Föld Napján avatták az új trópusi üvegházat az SZTE Füvészkertben
Hatalmas érdeklődés övezte az SZTE Füvészkertben tartott Föld Napja programsorozatot, ahol kicsik és nagyok egyaránt megismerhették a természet szépségét és a környezetvédelem fontosságát. A rendezvényen a megújult trópusi üvegházat is megnyitották.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Klímakonferenciát rendeztek a szegedi egyetemen
A klímaváltozás elleni küzdelem jövőképéről rendezett konferenciát az SZTE ÁJTK NRTI részeként működő EUROPE DIRECT Szeged a Szent-Györgyi Albert Agóra Informatóriumában.

A kutatást és a tudást hasznosítani kell – Innovációs Nap a TIK-ben
Az innováció gondolkodásmód és nem szakma – ezzel a mottóval tartották meg az SZTE Innovációs Napot a TIK-ben. Az újdonságra nyitott résztvevők a nap folyamán megtudhatták, milyen kézzelfogható, a hétköznapi életben is elérhető újdonságokkal járult hozzá a Szegedi Tudományegyetem a mindennapokhoz.

2014-ben is kiválasztották a tudósok borait
Kilencedik alkalommal szerveztek versenyt a Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem borainak kiválasztására.

Az Esélyegyenlőség Világnapja a szegedi egyetemen
Az esélyegyenlőségi világnapon várja programokkal az érdeklődőket az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ 2014. május 5-én és 6-án. Előadás a diszlexiásokról, láthatatlan kiállítás és képességek napja szerepel a programokban.

Az „SZTE Egyetem Arca” 2014-ben a GTK-hallgató Drahos Fanni
„Legyél Te az Egyetem Arca!” – hangzott a felhívás. A 12. alkalommal meghirdetett versenyen 25 szépség mutatta meg arcát. A zsűri Drahos Fannit, az SZTE GTK hallgatóját találta a „leg”-nek.

SZTE Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, SZTE MédiaCentrum, 2014
Copyright © 2014 University of Szeged, All rights reserved.

Email Marketing Powered by MailChimp