SZTE Egyetemi hírlevél
Nem nyílik meg a hírlevél?
Nyissa meg böngészőjében!

SZTEinfo Egyetemi Hírlevél
A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2015. február

Átvette az SZTE díszdoktori címét Angela Merkel
Angela Merkel az SZTE küldöttségétől vette át a Doctor Honoris Causa kitüntető címet a budapesti Andrássy Egyetemen. Azt követően egyetemistákkal is beszélgetett Németország szövetségi kancellárja.

Az SZTE fizikus rektorának előadása nyitotta meg a fény évének hazai programjait
A fény nemzetközi éve 2015. A programsorozat országos megnyitóján Szabó Gábor fizikus akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem rektora tartott előadást a lézerről, Szent-Györgyi Albert sejtéséről, és az ELI-ről.

Dobogós az SZTE az új egyetemi rangsorban
Harmadik helyével egyedüli vidéki egyetemként állhatott fel a Szegedi Tudományegyetem a HVG összesített rangsorának dobogójára. E toplistán csak két fővárosi intézmény, a Semmelweis Egyetem és az ELTE előzte meg a Tisza-parti universitast.

Molekuláris kiválósági központ alakulhat az SZTE részvételével
Első körben több mint 150 millió forint uniós támogatást nyert el a Horizont 2020 program úgynevezett Teaming akciója keretében a Szegedi Tudományegyetem részvételével megalakult konzorcium. E csoport célja: egy magyar molekuláris medicina kiválósági központ létrehozása, illetve az alapkutatási eredmények klinikai alkalmazásának elősegítése.

Új pályázati adatbázist használ a Szegedi Tudományegyetem
A Szegedi Tudományegyetem előfizetett a ProQuest cég PIVOT nevű szolgáltatására, mely összegyűjti az Amerikai Egyesült Államokban, az Európai Unióban, Ausztráliában és az ázsiai országokban angol nyelven elérhető pályázati forrásokat. Emellett a rendszer egyfajta kutatói partnerkeresési, nemzetközi kapcsolatépítési szolgáltatást is biztosít.

Nyolc kötetben a szegedi tudományosság
Közel 150 tudós szerző és szerkesztő, tudományszervező és nyomdai szakember munkájának köszönhetően született meg a Szegedi Egyetemi Tudástár. A 8 kötet bemutatójának a Móra Múzeum díszterme adott otthont.

Médiadíjak a SZAB-közgyűlésen
A hagyományos programok folytatása és új kezdeményezések jellemzik az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága 2014. évi munkáját. A SZAB közgyűlésén a Lendület pályázaton is sikeres kutató tartott előadást, majd médiadíjakat adtak át a tudomány népszerűsítéséért dolgozó sajtómunkásoknak.

SZTE-csapat a mérnöki világversenyen
Először indul SZTE-csapat a világ egyik legnagyobb kihívását jelentő mérnöki diákversenyén, a Shell Eco-marathon Europe-on. Energia-hatékonysági technológiákkal kísérletezzenek közúti körülmények között.

Ösztöndíjjal jutalmazzák az SZTE GTK legtehetségesebb hallgatóit
A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Aulájában a vállalati és alapítványi ösztöndíjak átadó ünnepségén 73 fiatal tehetség vehette át elismerő oklevelét. Idén először az angol nyelvű gazdálkodás és menedzsment képzésben résztvevő legjobb hallgatót is díjazták.

Középiskolások és szülők az SZTE összegyetemi nyílt napján
Nagy érdeklődés kísérte ismét a Szegedi Tudományegyetem nyílt napját: a programon a felvételi és az SZTE szakjai, szolgáltatásai álltak középpontban.

SZTE Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, SZTE MédiaCentrum, 2015

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*

This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*