SZTEinfo Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2016. április

Nőtt a Szegedi Tudományegyetemre jelentkezők száma
Idén 111 162-en jelentkeztek felsőoktatási intézményekbe - 5 százalékkal többen, mint tavaly. A Szegedi Tudományegyetemre 15 ezer 207 fiatal pályázott. Ezzel az SZTE a második legnépszerűbb vidéki képzőhely.
Egyiptomi egyetemmel kötött együttműködést az SZTE
Az egyiptomi Beni Suef-i Egyetemmel kötött megállapodást a Szegedi Tudományegyetem. Az oktatási és kutatási együttműködés a nanotechnológia, a lézer technika és a növénybiológia területére terjed ki.
Az SZTE-n adták át az Igazságügyi Minisztérium új jogászösztöndíjait
Több mint kétszáz szegedi jogászhallgató részesült az Igazságügyi Minisztérium 2016-ban életre hívott, a jogászképzés színvonalát emelő ösztöndíjaiban. Az ösztöndíj átadó ünnepségen 69 fiatal az IM Nemzeti Kiválósági Jogászösztöndíját, 169 hallgató az IM Tanulmányi Jogászösztöndíját vehette át.
Mely borok nyerték el a „Vinum academiae at Universitatis” címet?
Az SZTE és a SZAB hatodik bormustráján a Vinum academiae at Universitatis címet elnyert borok közül a legtöbb pontot, ezzel együtt a különdíjat a Villányi Csanád Cuvée 2012 (Koch Csaba Vin Art Pincészet) kapta.
Az egyetem és az ipar együttműködéséről az SZTE Innovációs Napon
Az SZTE 2016. április 28-án rendezte meg a már hagyományosnak számító Innovációs Napot. Az idei programban olyan kérdések megvitatására nyílt lehetőség, amelyekkel az egyetemi kutatóknak és vállalati szakembereknek is szembesülniük kell. Idén első alkalommal osztották ki az SZTE Innovációs Díjakat.
Modern kékfény lámpa az SZTE újszülött osztályán
Közel nyolcszázezer forint értékű, nagyteljesítményű kékfény lámpát adományozott a Szeged Első Lions Club a szegedi újszülött osztálynak. A készülék az újszülöttkori sárgaság kezelési idejét csökkenti és javítja a betegellátás színvonalát.

Utolsó fázisába ért a szegedi lézeres központ építése
Megkezdődött a szegedi lézeres kutatóközpont megvalósításának második szakasza. Az ELI kiemelt partnere a Szegedi Tudományegyetem – a két intézmény kutatásokban, képzési programok kidolgozásában, tudományos programok szervezésében is együttműködik.

Olvasói elégedettségére kíváncsi az SZTE Klebelsberg Könyvtár
Idén is megméri olvasóinak az elégedettséget a Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Könyvtár. A kérdőívek kitöltésének a határideje: 2016. május 11.

Ösztöndíjjal az Egyesült Államokba
A Fulbright Bizottság 2017-2018-as tanévre meghirdetett ösztöndíjairól és a pályázási folyamatról tartottak előadást az SZTE-n. Az ösztöndíjra pályázni bármely tudományterületen és művészeti ágban lehet, az Egyesült Államok bármelyik felsőoktatási intézményébe.

Húsz szépség közül választották ki az „Egyetem Arca 2016” cím birtokosát
Tizennegyedik alkalommal rendezték meg a szegedi egyetemi hallgatók arc szépségversenyét. Idén az SZTE JGYPK testnevelés-edző szakján tanuló Kékegyi Szimonetta fejére került a korona.

SZTE-s sikerek a IX. Nemzetközi Simándy József Énekversenyen
Baracskai Judit, az SZTE opera mesterszakos hallgatója és Kovács Éva volt SZTE-s hallgató vehette át a nemzetközi énekverseny második korcsoportjának megosztott első díját. Kálnay Zsófia különdíját és a Szegedi Operabarátok Egyesülete elismerését Major Attila bariton, SZTE-s hallgató kapta.
SZTE Közkapcsolati Igazgatóság 2016