SZTEinfo Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2016. október 1/2.

1956 egyetemi hősei előtt tisztelgünk: az SZTE-ünnepségen a köztársasági elnök is részt vesz
Magyarország köztársasági elnöke, Áder János jelenlétében a Szegedi Tudományegyetem 2016. október 16-i ünnepsége nyitja meg az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulós őszi országos rendezvény-sorozatát. Az SZTE számos programmal emlékezik arra, hogy a szegedi egyetemen alakult meg 1956. október 16-án a MEFESZ, pattant ki az 1956-os forradalom és szabadságharc szikrája.

Több mint 200 millió forinttal csökkenhet az SZTE tanévi energiaköltsége
Az ország legzöldebb egyeteme minden lehetséges módot fölhasznál az energiafogyasztása csökkentésére. A Szegedi Tudományegyetem a szolgáltatókkal is frissíti szerződéseit, így az intézmény villamosenergia és földgáz számláinak végösszege a 2016-2017. tanévben akár több mint 200 millió forinttal is csökkenhet.

Külföldi hallgatói elégedettségi díjat nyert az SZTE
Elégedettek a külföldi hallgatók a Szegedi Tudományegyetemmel. Ezt támasztja alá, hogy az intézmény 2016-ban „Very good International Student Satisfaction” díjat nyert. A kitüntető címet az SZTE-n tanuló külföldi hallgatók értékelése alapján osztották ki.

SZTE-s hallgató vizsgafilmje a szolnoki nemzetközi filmfesztiválon
Bekerült a Szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál versenyprogramjába a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, Gillich Anna vizsgafilmje, amelyet a kalocsai Kovács László fazekasmesterről forgatott.

Az SZTE és az SE közös beiskolázási céget alapít – kérdések-válaszok!
A Szegedi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem több hónapos közös gondolkodás után döntött úgy, hogy egy saját alapítású, közös céggel szeretné megoldani az idegen nyelvű képzésekre a hallgatók területi képviselőkön keresztüli beiskolázását. A közös cégről Kruzslicz Pétert az SZTE nemzetközi igazgatóját kérdeztük.

Rangos francia elismerésben részesült az SZTE nemzetközi igazgatója
A Francia Köztársaság Akadémiai Pálmarend lovagi fokozatával tüntette ki Kruzslicz Pétert, az SZTE nemzetközi igazgatóját, a Frankofón Egyetemi Központ adminisztrációs igazgatóját, az ÁJTK oktatóját Éric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete. A kitüntetést a francia nyelv és kultúra szolgálatáért adományozza a francia kormány.

A „kendőzetlenség” évadát kezdi meg a Szegedi Egyetemi Színház
XIV. évadát kezdi idén a Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ). A „kendőzetlenség” évadában továbbjátszások, két új produkció, fesztiválmeghívások és a II. Szegedi Egyetemi Színházi Találkozó is szerepel.

Kezdetét vette az Alma Mater Alumni Mentorprogramjának hatodik szakasza
35 mentorálttal indult el az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjának új szakasza, melynek nyitórendezvényét az SZTE ÁJTK Társalgójában tartották.

SZTE Közkapcsolati Igazgatóság 2016