Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele - 2008. December 19.

Összevont nyílt napot tartott az SZTE

Több mint másfél ezer érdeklődő látogatott el december 4-én a József Attila Tanulmányi és Információs Központba, a Szegedi Tudományegyetem Összevont Egyetemi Nyílt Napjára. Az egész napos program során az egyetem, illetve a karok tájékoztatóin vehettek részt, s minden szükséges információt beszerezhettek a 2009-ben induló képzésekkel kapcsolatban.

A TIK-ben járt az Alma Mater Mikulása

Szép hagyomány az SZTE-n, hogy december elején meglepetéssel kedveskedik tagjai kisgyermekeinek az SZTE Alma Mater: ellátogat hozzájuk a Mikulás. Az egyetemi puttonyfosztogatást idén is több száz lurkó várta a TIK-ben.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Képalkotó diagnosztikai labort adtak át az ETSZK-n

A képi diagnosztikai és intervenciós felsőfokú szakképzés gyakorlati részében használják majd a hallgatók azt az új labort, melyet december 15-én adtak át az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Karán. A beruházás az egyetem és karai, a civil- és a magánszféra összefogásával valósult meg.

L'Oréal–Unesco-díj egy szegedi kutatónak

A tudós nők Oscarjaként is emlegetett L'Oréal–UNESCO-ösztöndíjban részesült Széll Márta, az MTA-SZTE Dermatológiai Kutatócsoportjának tudományos főmunkatársa. A kezdeményezők a tehetséges nők eredményeire kívánják felhívni a figyelmet. A kitüntetett kutatónő kilenc éve dolgozik sikeresen a szegedi bőrgyógyászati klinikán.

Átadták a Presztízsdíjakat

November 27-én ünnepi gálaműsor keretében adták át Délmagyarország és a Szegedi Tudományegyetem idei gazdasági presztízsdíjait. A 2003-ban alapított elismeréshez 2008-ban csatlakozott az SZTE, így a díj az idei esztendőtől a régió meghatározó szellemi műhelyének nevét is viseli.

Országos rendezvénnyé vált az SZTEhetségkutató

2002 óta láthatja a szegedi közönség a legjobb helyi zenekarokat az EHÖK szervezte SZTEhetségkutatón a JATE Klubban. A helyi megmérettetésként induló tehetségkutató erre az esztendőre országos rendezvénnyé nőtte ki magát. A legjobb bandák SZIN-fellépést nyerhettek.

SZTE-s súlyemelő szenzációs sikere

Ezüstérmet szerzett Nagy Péter a +105 kilósok között az I. súlyemelő egyetemi-főiskolai világbajnokságon a görögországi Komotiniban. Az SZTE jogászhallgatója óriási egyéni csúcsokat emelet, s nüansznyi különbséggel maradt csak le a dobogó legfelső fokáról.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Egyetem újság weboldalán, a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen, az SZTEinfo menüpont alatt lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!