Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele - 2008. November 28.

A Szegedi Tudományegyetem Napját ünnepeltük

November 21-én rendezték idén a Szegedi Tudományegyetem Napját, melynek keretében ünnepi szenátusülésre került sor, ahol rangos egyetemi elismeréseket adtak át. Az évfordulós ünnepségen részt vett a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem, valamint a Temesvári Nyugati Egyetem küldöttsége is – a romániai intézmények egyre szorosabb kapcsolatra törekednek az SZTE-vel.

Nyolcvanéves a szegedi pedagógusképzés

Színes szakmai-kulturális programokkal ünnepelte a szegedi pedagógusképzés elindulásának nyolcvanadik évfordulóját az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kara. A kar főépületében emléktáblát állítottak Klebelsberg Kunó kultuszminiszternek, akinek egyebek között az 1928-ban megalakult szegedi Polgári Iskolai Tanárképző Főiskola létrehívása is köszönhető.

Közel kétezren mulattak az SZTE Gólyabálon

Zene és tánc, játék és mulatság, igényes szórakozás várta a résztvevőket az SZTE Gólyabálon, ahol az elsőévesek teli torokból tették le a gólyaesküt. Mintegy kétezer hallgató bálozott a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, ahová idén is csak az alkalomhoz illő öltözékben léphettek be a hölgyek és az urak.

Rajtra készek a mesterszakok

Ahogy tanulmányaik végéhez közelednek az első, már az úgynevezett bolognai rendszerű képzésben részt vevő hallgatók, lassan, de biztosan tisztul a kép a második ciklus, a mesterképzések, illetve az azokra való bejutás mikéntje tekintetében. Aki mesterszintű diplomát akar szerezni, annak először egy kétlépcsős felvételi eljáráson kell átesnie, ahol maximálisan 100 pont szerezhető.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Nyitni a világ felé – az idegen nyelvű képzések

A lehetőség, a feltételrendszer és ami a legfontosabb, a szándék az SZTE legtöbb karán megvan ahhoz, hogy a meglévő szakok mellett újabb idegen nyelvű képzéseket indítson az egyetem. A portfólió bővítése nemcsak a trendekhez való alkalmazkodás, de mind a hallgatói utánpótlás, mind az anyagi bázis megerősítése, mind pedig a tekintély és elismertség növelése miatt fontos.

Elismerték a Szegedi Egyetemi Színházat

Rangos kitüntetést kapott a Pécsett megtartott VII. Nemzetközi Egyetemi Színházi Találkozón a Szegedi Egyetemi Színház vezetője. Czene Zoltán sikertörténetként értékeli a társulat elmúlt öt évét, ugyanakkor világosan látja: bőven van még miben fejlődni.

Régi-új edző az SZTE-Szedeák élén

„Aki nem akar idetartozni, annak nem kötelező edzésre járnia, az ne csalja a kosárlabdát, a társait, az edzőit. Nem muszáj mindenkinek NB I-es játékosnak lenni, lehet a kari bajnokságokban is pattogtatni!” – ezekkel a szavakkal vetette bele magát a munkába Bonifert Domonkos, aki Nyilas Istvánt váltotta az SZTE-Szedeák kispadján. Feladata, hogy összekapja a pocsékul rajtoló egyetemistákat.

Jön az Alma Mater Mikulás

December 3-án 16.30-kor érkezik a Szegedi Tudományegyetem Alma Mater Mikulása a TIK átriumába. A szervezők szeretettel várnak kicsiket és nagyokat!

A következő hetek eseményei

A következő hetek során is gazdag, színes programkínálat várja az érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetemen. A sorból az Alma Mater Mikulás és a december 4-i Összevont Egyetemi Nyílt Nap emelkedik ki, de december 17-étől újra lesz karácsonyfa-bérlési akció is.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Egyetem újság weboldalán, a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen, az SZTEinfo menüpont alatt lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!