Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2011. Január 24.

Február 15-e a felvételi jelentkezés határideje

A tizenkét karú Szegedi Tudományegyetem a vidék egyik legjelentősebb tudásközpontjaként a teljes lineáris képzéssel várja a fiatalokat 2011-ben is. A felsőoktatási felvételi kérelmeket február 15-éig nyújthatják be a diákok.

Szabó Gábor rektoré az első Alma Mater-tagsági kártya

Az SZTE öregdiák-szervezete ötödik születésnapját ünnepelte, ebből az alkalomból mutatta be új, többféle kedvezményt biztosító tagsági kártyáját.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Befejezéséhez közeledik a központi épület rekonstrukciója

A rekonstrukciós munkák 98 százalékával már végzett a kivitelező Ferroép Zrt. az egyetem Dugonics téri központi épületének felújítása során, erről bárki meggyőződhetett, aki részt vett a beruházás nyílt napján.

Homoki-Nagy Mária: Nyugalmi állapotot kell teremteni

Az SZTE új oktatási rektorhelyettese szerint nagyon tudatosan végig kell gondolni, melyek azok az oktatást, illetve a hallgatókat érintő feladatok, amelyekre gyors megoldást kell találni.

Rácz Béla: Sikeres egyetem a sikeres hallgatókért

„A kutatóegyetem az a hely, amelyik a nemzetközi versenyben is sikeres tud lenni. Úgy gondolom, hogy az ilyen sikeres egyetem az, amely a hallgatóiból sikeres embereket tud nevelni. Ehhez kell a gondolkodásunkat, a mindennapjainkat igazítani” – vallja az új általános rektorhelyettes.

Varró András: Karriert kínálni a kutatóknak

A tudományos utánpótlás-nevelés, valamint az alap- és alkalmazott kutatások s az innováció koordinálásában lesz komoly szerepe az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettesének.

Pál József: Lépnünk kell a tehetségek felé

A frissen kinevezett nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes azon szeretne munkálkodni, hogy minél több tehetséges hazai és külföldi hallgató tanuljon Szegeden.

Majó Zoltán: Innováció és költséghatékonyság

A Szegedi Tudományegyetem infrastrukturális fejlesztését, költséghatékony, innovatív megoldások bevezetését tűzte ki legfontosabb céljául a 2011. január 1-jén hivatalba lépett gazdasági és műszaki főigazgató.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Új kihívások az egyetemi főtitkár előtt

Dömötör Máté legfontosabb feladata, hogy körültekintően és szabályszerűen segítse az egyetem működését, az egyetem vezetőinek munkáját.
A teljes hír az Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!