Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2011. február 28.

Lézer-Hollywood Szegeden

A kormány által meghirdetett Új Széchenyi-terv kiemelt programjaként kezelik a szegedi szuperlézer-központ megvalósítását. A határidő szoros, de elvileg teljesíthető. Szabó Gábor lézerfizikus, az SZTE rektora szerint a projekt az egész régió számára rendkívül fontos.

Kiváló minősítést kapott az SZTE Tehetségpontja

Komoly elismerésben részesült a Szegedi Tudományegyetem tehetséggondozó tevékenysége. A Tehetségpontok II. Országos konferenciáján, február 5-én Budapesten vették át az Akkreditált Kiváló Tehetségpont kitüntető címet az egyetem képviselői.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Ajtó a természettudományok szépségeire a JGYPK-n

Az SZTE JGYPK új, január elején nyílt kiállítása segíthet leküzdeni a „természettudományok-fóbiát”. Az Interaktív Természetismereti Tudástár projekt ötlete 2007-ben született meg, s egy nyertes pályázat révén 2010 végére meg is valósulhatott az elképzelés.

Új vizsgálati szoba az Onkoterápiás Klinikán

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Onkoterápiás Klinikáján új, az itt folyó vizsgálatok szervezésére és az anyagok tárolására alkalmas „Study Room”-ot alakítottak ki, melyet nemrégiben adtak át ünnepélyes keretek között.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Előkelő helyen végzett a zöld egyetemek rangsorában az SZTE

Az Indonéziai Egyetem 2010 nyarán indította el a világ egyetemeinek zöld merőszámokon alapuló rangsorolását, melyben a Szegedi Tudományegyetem az 54. helyen végzett. A kérdőívet 34 ország 95 egyeteme töltötte ki. Az is kiderült, hogy a SZTE a régió legzöldebb egyeteme.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Közös kötetet adott ki az SZTE és a veronai universitas

A Szegedi Tudományegyetem és a Veronai Tudományegyetem közös kiadásában Olaszországban megjelent „A római kori feliratok Erdélyben” (Epigrafi romane di Transilvania) című kétkötetes kiadvány. A munkát Gian Paolo Marchi és Pál József szerkesztette.

Issekutz-díjat kapott Falkay György

Az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar professzora, korábbi dékánja a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság februári éves közgyűlésén vehette át a rangos elismerést.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Aki megfejti a sejtek titkát

A fiatal kutatóknak adható legrangosabb elismerést idén egy szegedi kutató is magáénak mondhatja: a Junior Prima Díj Magyar Tudomány Kategóriájában az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontjának (SZBK) tudományos munkatársa, Lipinszki Zoltán, egyetemünk korábbi hallgatója is bekerült a tíz legjobb közé.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!