Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2011. május 31.

Átadták az SZTE megújult központi épületét

A Regionális Tudás-transzfer és Szolgáltató Központot május 11-én avatták föl a Dugonics téren. Az ünnepségen mások mellett jelen volt az NFÜ elnöke, a megyei kormánymegbízott, a polgármester, a megyés püspök és természetesen az SZTE rektora is.

430 éves gyökereire emlékezett a szegedi egyetem

Kétnapos ünnepségsorozatot rendeztek annak tiszteletére, hogy 1581. május 12-én Báthory István erdélyi fejedelem egyetemalapító oklevelet adott ki. Ennek nyomán született meg a kolozsvári universitas, melyet az SZTE szellemi-kulturális elődjének tekintünk.

90 éves születésnapját ünnepelte a TTIK

Az elmúlt kilencven évet – hála a kar kiemelkedő tanáregyéniségeinek – töretlen fejlődés jellemezte, a kar emelt fővel állhat a nagy elődök előtt – jelentette ki Hernádi Klára dékán asszony a színes ünnepi rendezvénysorozat alkalmával.

2700 napkollektor az SZTE épületein

Két, energetikai szempontból rendkívül jelentős és összesen több mint egymilliárd forintos infrastruktúra-fejlesztési projektet mutatott be Szabó Gábor rektor és Bencsik János államtitkár.

Városi kitüntetés az SZTE dolgozóinak

Szeged Napja alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több dolgozója is rangos városi elismerésben részesült.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Szegedi oktató a Lendület program nyertesei között

Martinek Tamás, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerkémiai Intézetének docense egyike azoknak a kutatóknak, akik az egyetemi szférából kerültek a Magyar Tudományos Akadémia Lendület programjába az idei esztendőben.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Nívódíjat nyert el a szegedi universitas

Nemzetközi Együttműködési Kultúráért nívódíjat kapott a Szegedi Tudományegyetem. Az elismerést az Erasmus programjával nyerte el az intézmény az uniós pályázati programot gondozó Tempus Közalapítványtól.

Remekül szerepeltek az SZTE hallgatói az OTDK-n

Tudományos munkát végző hallgatóink közül 46-an első díjjal tértek haza az országos tudományos diákköri versenyekről..
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A globális felmelegedés ellen küzd a TIK

Az intézmény programjának kereteiben az érdeklődők hat témakörben kaphatnak a mindennapi életben alkalmazható tippeket a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséhez; a június végéig tartó akció során lesz zöld filmklub, s újraindulnak kazántúrák is.

Fenyőfákat ültetett az Alma Mater

A környezettudatosság jegyében közel egy tucatnyi fenyőfát ültetett el az öregdiák-szervezet az SZTE Sportközpontjában.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!