SZTE magazin

Hangsúly

2013. szeptember 02.

Közösen fejleszt a belvárosban a szegedi önkormányzat és az SZTE

A Szegedi Tudományegyetem számos belvárosi épületének szomszédságában építkezések, útfeltúrások fogadták a szeptemberben megérkező, illetve visszatérő hallgatókat. A Dugonics tér és környéke nagyszabású uniós pályázat keretében újul meg.

2013. szeptember 02.

Bár drasztikusan csökkent a felvételiző hallgatók száma mindenhol, az országos átlaghoz képest kisebb mértékű hallgatószám-visszaesés tapasztalható a Szegedi Tudományegyetemen.

Szent-Györgyi a szerkesztőbizottságban

Médiaszemélyiségként is az első a szegedi tudósok között Szent-Györgyi Albert. A szegedi egyetem Nobel-díjasa könnyed stílusban nyilatkozott, ugyanakkor „a szegedi egyetemi ifjúság lapja”, a Szegedi Híd alapítójaként és szerzőjeként, a Délvidéki Szemle szerkesztőbizottsági tagjaként is ünnepelhetjük.

Letöltés

SZEM_boritoSZEM_angol