Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ  --  Aktualitások

Élménybeszámoló

Kitelepültünk a kortárssegtőkkel az egyetemi karriernapokra: sokan érdeklődtek, tájékozódtak a szolgáltatásunkról, játszhattak, tesztelhették magukat és megismerhették az IKIGAI fogalmát - hasznos volt :-)

image_6487327_1

2024. április 25.

Hogy miért vonzotta annyira a figyelmet az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ standja a tegnapi állásbörzén? Egészen biztos, nem csupán az ingyenes cukorka miatt - bár az is egy bátorító kezdet volt egy frissítő pillanatra a nagy sietség közepette. A fiatalok valóban kíváncsiak voltak arra, hogy mit kínál az EÉTK és hogyan segíthet nekik az életvezetésben.

A standunk nem csupán egy hely volt, ahol a hallgatók számára hasznos információkat kaphattak az életvezetésről. Sokkal inkább egy interaktív élményt nyújtott, ahol az emberek nem csak hallgathattak, hanem aktívan részt vehettek különböző tevékenységekben is. A játékos kihívások és a tesztek megteremtették a nyitott, barátságos légkört, amelyben könnyen lehetett beszélgetni az életünk fontos kérdéseiről.

Az IKIGAI fogalmának megismerése sokak számára volt valódi személyes áttörés. Első gondolatként az életük markáns területeit: a munkát vagy a tanulást jelölték meg a középpontban, ám a standunknál zajló beszélgetések szépen árnyalták ezt a képet további olyan területekkel, amely növelheti az elégedettségüket, erősítheti mentális egészségüket, ha képesek megtalálni az IKIGAI-jukat.

A tegnapi esemény nemcsak arról szólt, hogy a hallgatók érdeklődtek és tájékozódtak, hanem arról is, hogy új perspektívában nézhettek önmagukra. Ez az, ami igazán számít az életvezetésben - az az élmény, hogy keressük és felfedezzük, mi tesz minket boldoggá és teljessé. És ez az, amit az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ minden nap célul tűz ki: segíteni az embereket abban, hogy bátran tegyenek fel kérdéseket önmagukről, hogy tudatosítsák: nincsenek egyedül.