Kiemelt hírek

2024. április 24.

Az idei SZTE Alma Mater mozgást ösztönző kihívása a Nobel-díjas Karikó Katalin előtt tiszteleg. Járjuk be közösen életének fontos helyszíneit virtuálisan!

2024. április 12.
2024. április 11.

Kedves Hallgatóink!

Felkerült a Kar honlapjára a 2023-2024-es tanév II. féléves vizsgarendje. A vizsgákkal kapcsolatos információ ide kattintva érhető el.

2024. február 06.
2024. április 30.

Különös előnyre tehet szert, aki megpályázza az SZTE START ösztöndíjat!

Akár 150 ezer forintos ösztöndíjban is részesülhetnek azok, akik 2023-ban megpályázzák a Szegedi Tudományegyetem Junior Akadémia által meghirdetett SZTE START ösztöndíjat. A támogatásra azok a tehetséges diákok pályázhatnak, akik első helyen jelölik meg a Szegedi Tudományegyetemet, és oda felvételt is nyernek.

2024. április 30.

Az ösztöndíjprogram közvetlen kedvezményezettjei azok az egyetemre frissen belépő, pedagógusképzésben hallgatói jogviszonnyal korábban még nem rendelkező diákok, akik a 2023/2024-es felvételi eljárásban első helyen jelentkeznek a Szegedi Tudományegyetem valamely nappali tagozatos pedagógusképzésére.

2024. április 30.
English, maybe? Imádsz nyelveket tanulni? Rettegsz a nyelvvizsgától? Szeretnéd megalapozni a jövődet? Mindegy milyen indíttatásból tanulnál, vár az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet (IKI)!
2024. február 06.

A kiegészítésből tájékozódhatnak a jelentkezők, hogy milyen képzésekkel bővült a 2024 szeptemberében induló szakok listája a BBMK-n. Olyan mesterképzési szakokra is lehet jelentkezni, amelyeket decemberben még nem hirdetett meg intézményünk.

2023. július 11.

Pedagógusképzésre jelentkezők számára hirdet ösztöndíjprogramot a Szegedi Tudományegyetem és a Gál Ferenc Egyetem. A Zirzen Janka Ösztöndíjprogrammal a Magyarországon fellépő pedagógushiányt csökkentené a két felsőoktatási intézmény. A havi 100 000 forintos ösztöndíjprogram közvetlen kedvezményezettjei azon felvételiző diákok, akik első helyen jelentkeznek a Szegedi Tudományegyetem vagy a Gál Ferenc Egyetem valamely nappali tagozatos, szakmai gyakorlatot tartalmazó pedagógusképzésére.

2023. július 06.

Napjainkban a művészeti felsőoktatásban a hagyományos, bevett oktatási eljárások és módszerek, az egyéni előadói és alkotói folyamatok, illetve az alkotómunka technológiai hátterének folyamatos változásában és átalakulásában is megmutatkozik az újítás és a megújulás igénye. Ez a felismerés vezetett oda, hogy a Bartók Béla Művészeti Kar 2023. június 12-én létrehozott egy Művészeti Innovációs Kutatócsoportot, amely ezt a komplex folyamatot hívatott támogatni a tevékenységével.

2022. október 28.

Megjelent a Stipendium Hungaricum ösztöndíj 2023/2024-es pályázati körre szóló felhívása.