2024. május 20., hétfő English version
Archívum  --  2005  --  5. szám - 2005 március 21.  --  Lapjárás
Folytatódik Jéna és a Berkeley együttműködése
A jénai Friedrich Schiller Universität és a kaliforniai Berkeley University kooperációja tovább folytatódik. Az amerikai és a német egyetem között az elmúlt időszakban gyümölcsöző kapcsolatok alakultak ki. A két intézmény rektorai nemrégiben éppen ezért három évvel meghosszabbították az 1999 óta létező csereegyezményt. Az amerikai elitegyetemmel folytatott együttműködés alapján a jénai hallgatóknak (illetve oktatóknak) lehetőségük nyílik az Egyesült Államokban kutatni, tanulni (illetve oktatni). Az egyezmény értelmében természetesen a Schiller Egyetem is fogad amerikai vendéghallgatókat. A jénai Észak-Amerika-történész, Jörg Nagler professzor és a Schiller Egyetem Külföldi Hivatala által közösen gondozott csereprogram középpontjában a bölcsészettudományok állnak. „Arra törekszünk azonban, hogy a programban részt vevő szakok spektrumát minél jobban kibővítsük” – mondta Jürgen Hendrich, az említett hivatal vezetője.
( www.uni-jena.de )