allasborze

Több mint ezerötszázan látogattak el a TIK-be az állásbörzére

Március 30-án újra az SZTE Tanulmány és Információs Központja adott otthont az SZTE állásbörzének. A Karrier Iroda áltat szervezett rendezvényen – az előző félévben elért siker hatására – egyszerre tartották meg a szakmai gyakorlati helyek és a diplomások számára kínált pozíciókat bemutató börzét.

A hagyományosan a TIK aulájában megrendezett eseményen összesen harminc vállalt kínált álláslehetőséget friss diplomások számára, illetve 23 szervezet gyakornoki lehetőségeivel ismerkedhettek meg a nagyszámú érdeklődők. A szervezők idén több mint ezerötszáz látogatót fogadtak, amely felülmúlta a tavalyi rendezvény látogatói számát.

Annak érdekében, hogy a jelentkezők minél sikeresebben megfeleljenek a vállalati követelményeknek, a Karrier Iroda nyolcnapos felkészítő programsorozatot szervezett az előzetesen regisztrált hallgatóknak. A tréningeken részvevők elsajátíthatták a figyelemfelkeltő önéletrajz és motivációs levél készítésének módszereit, karrier és személyiség teszteket tölthettek ki, HR-tanácsadók által levezényelt próbainterjúkon vehettek részt, illetve idén először egy ingyenes privát pénzügyek tréninget is elvégezhettek.


A természetes napfény megvilágította tágas aulában a vállalatok standjai mellett további érdekes programok várták az érdeklődőket. Életmód tanácsadáson, grafológiai elemzésen és nyereményjátékokon is részt vehettek a látogatók, lehetőségük volt regisztrálni álláskereső portálok standjainál is. Az előadó termekben egész nap vállalati prezentációkat rendeztek, s a hallgatók ezek után akár kötetlenül is beszélgethettek a cégek képviselőivel.

A régi legnagyobb álláskereső rendezvényen adták az SZTE öregdiák szervezete alapította Alma Mater-díjat. Az elismerést az a válallkozás kaphatja meg, amely arányaiban a legtöbb SZTE-n végzett diplomást foglalkoztatja, illetve szoros kapcsolatot ápol az egyetemmel. Idén ezt az elismerést a CAS Software Kft. érdemelte ki, amely elsősorban programozókat foglalkoztatva ért el kiemelkedő eredményeket az IT-szektorban. A hivatalos díjátadó után szervezett workshopon a cégvezetők a korábbi díjazottakkal együtt vitathatták meg a szegedi hallgatók munkaerő-piaci helyzetét.


Ludwig Neer, az informatikai vállalkozás résztulajdonosa és vezetője kiemelte, továbbra is számítanak a szoros együttműködésre az egyetemmel, és reménykednek, hogy a jövőben még több frissen végzett tehetséges munkakezdőt alkalmazhatnak.


Az előző állásbörzék tapasztalatából kiindulva idén is a legtöbb vállalkozás pénzügyi, informatikai, mérnök, illetve gyógyszerész végzettséggel rendelkező friss diplomásokat keres a gyakornoki programjukhoz, illetve az állásajánlataikhoz.


A SZTE Tanulmányi és Információs Központjában rendezett állásbörze félévről félévre több érdeklődőt vonz. Ezt a tényt azok a rendszeresen visszatérő kiállítók is megerősítették, aki hagyományosan minden félében képviselik cégüket.

 


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Balog_AnnaBalog Anna – BTK, magyar

Abban biztos voltam, hogy magyar szakra szeretnék jelentkezni, de sokáig nem tudtam, melyik egyetemre. Eredetileg úgy terveztem, hogy elmegyek az SZTE és az ELTE nyílt napjára. Végül az ELTE-jére el sem mentem, mert mire hazaértem Szegedről, már döntöttem. Annyira megtetszett a környezet, a hangulat, az emberek, hogy rögtön tudtam: nekem ott a helyem. Azóta sem bántam meg ezt a döntésemet.


Juhasz_Zsolt_kiemeltJuhász Zsolt - GTK, gazdálkodási és menedzsment

Azért választottam Szegedet, mert hiába nagy egyetemvárosról van szó, mégis nagyon otthonosnak éreztem a hangulatát minden korábbi látogatásom során. Nagyon jó, hogy minden közel van a városban, és egy-egy jó buli után egyszerűen hazajuthatok. Nagyon jó a közösség is itt, mindenki nagyon barátságos.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.