szenvedelyunk_a_jovod_1050x1050

Három szakot hirdet Békéscsabán a Szegedi Tudományegyetem

Idén is meghirdette békéscsabai kihelyezett képzéseit a Szegedi Tudományegyetem. A Természettudományi és Informatikai Kar programtervező informatikus, a Mérnöki Kar gépészmérnöki, valamint mechatronikai mérnöki levelező tagozatos alapszakjaira 2023. február 15-ig jelentkezhetnek a továbbtanulás előtt állók.


A Szegedi Tudományegyetem a Gál Ferenc Egyetem infrastruktúrájára építve idén is meghirdette kihelyezett békéscsabai képzéseit. Az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar programtervező informatikus képzés célja olyan szakemberek képzése, akik képesek szoftver orientált információs technológiai eszközök és rendszerek létrehozási, bevezetési, működtetési, szervizelési, fejlesztési és alkalmazási tevékenységét önállóan és csoportmunkában ellátni. Az alapfokozat birtokában a programtervező informatikusok alkalmasak lesznek például vállalati információs és döntéstámogató rendszerek tervezésére és készítésére valamely korszerű modellező eszköz segítségével, valamint az informatika formális modelljeinek alkalmazására, multimédia alkalmazások tervezésére, fejlesztésére és működtetésére.


Az SZTE Mérnöki Kar 7 féléves gépészmérnök alapszakjának célja olyan mérnökök képzése, akik alkalmasak gépek és gépészeti berendezések üzemeltetésére és fenntartására, a gépipari technológiák bevezetésére, illetőleg alkalmazására, a munka szervezésére és irányítására, a műszaki fejlesztés, kutatás és tervezés átlagos bonyolultságú feladatainak ellátására a munkaerőpiac igényei szerint. A szintén 7 féléves mechatronikai mérnöki szak célja olyan szakemberek képzése, akik az elsajátított komplex természettudományos, elektronikai, gépészeti, informatikai és gazdasági ismeretek birtokában alkalmasak lesznek mechatronikai eszközök, berendezések felhasználásán alapuló gyártási, szerelési, minőségszabályozási folyamatok felügyeletére és irányítására, egyszerűbb mechatronikai szerkezetek tervezésére, valamint mechatronikai rendszerek üzemeltetésére és karbantartására.


A Szegedi Tudományegyetem szeptemberben induló képzéseire 2023. február 15-ig jelentkezhetnek a továbbtanulás előtt állók. További információ: SZTE Felvételi 2023


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Iszak KrisztianIszak Krisztián – BTK, szociológia

Egyáltalán nem bántam meg, hogy a Szegedi Tudományegyetemre jelentkeztem, ugyanis a képzés itt sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken. Minden tavasszal részt kell vennünk élesben egy kérdőíves kutatásban, ami a Szeged Studies nevet viseli. Így saját bőrünkön tapasztalhatjuk meg a szakma szépségeit, és hogy mennyi és milyen munka áll egy komplett kutatás lebonyolításában, kivitelezésében. Úgy gondolom, ezáltal egy igazán gyakorlatias tudást kapunk meg.







Fulep_GaborFülep Gábor - ÁOK, általános orvos

Több oka van annak, hogy a Szegedi Tudományegyetemre járok orvosi karra. Az egyik legfontosabb, hogy mindig nagyon jókat hallottam az itteni képzésről, a másik az, hogy Budapestre nem szerettem volna menni, mert már volt tapasztalatom a fővárosi életformáról. Szeged egy vidéki nagyváros, ahol kedvesebbek az emberek, összetartóbb a diákság, ez a tapasztalatom. Mindig is a kémia és biológia állt hozzám közel, ezért nem volt kérdéses számomra a továbbtanulás. A gyakorlati lehetőségeket külön kiemelném az SZTE Általános Orvostudományi Karán, mindenkinek csak ajánlani tudom!

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.